Motoryzacja   »   Samochody   »   5 największych zalet Ubezpieczenia Autocasco

Samochody

rss

5 największych zalet Ubezpieczenia Autocasco

2022.08.22//  B. Grycan

Obowiązkiem każdego właściciela pojazdu mechanicznego jest posiadanie ubezpieczenia OC (odpowiedzialności cywilnej). Wiele osób decyduje się również na wykupienie dobrowolnego ubezpieczenia Autocasco (AC). To jedno z najlepszych zabezpieczeń w przypadku stłuczki, kolizji czy kradzieży pojazdu, które gwarantuje pokrycie kosztów zaistniałej szkody. Dużo osób jednak wciąż uważa AC za niepotrzebne. Podajemy 5 powodów, dla których warto je wykupić.

 


1. Chroni przed szkodami spowodowanymi samodzielnie
Obowiązkowe ubezpieczenie OC gwarantuje odszkodowanie za zniszczony samochód lub uszczerbek na zdrowiu bądź mieniu osób uczestniczących w wypadku, za który ponosimy winę. Najczęściej jednak uszkodzone zostają obydwa pojazdy. Ubezpieczenie Autocasco gwarantuje ochronę w sytuacji kiedy jesteśmy sprawcą wypadku a nasz samochód został uszkodzony. Chroni także w przypadku zniszczenia samochodu np. w skutek zderzenia z przedmiotem lub zwierzęciem na drodze.

2. Chroni przed kradzieżą

Nie bez powodu ubezpieczenie Autocasco cieszy się bardzo dużą popularnością wśród nabywców i posiadaczy nowych samochodów. Jego ogromną zaletą jest ochrona przed kradzieżą. W przypadku kradzieży AC pozwala uzyskać odszkodowanie i środki na zakup kolejnego pojazdu. Z tej opcji można skorzystać zarówno posiadając pełne AC, jak i wykupując jedynie wariant dotyczący kradzieży.

3. Chroni przed nieprzewidzianymi zdarzeniami

Życie bywa nieprzewidywalne, a zdarzenia losowe mają tendencję do występowania w najmniej odpowiednich momentach. Wystarczy zostawić samochód na niestrzeżonym parkingu i nieszczęście gotowe. W takich przypadkach, nieodzowne może okazać się Autocasco. AC chroni i zabezpiecza również przed skutkami zdarzeń takich jak pożar, powódź, huragan czy gradobicie.

4. Chroni przed aktami wandalizmu

Odszkodowanie z Ubezpieczenia Autocasco możemy otrzymać w przypadku uszkodzenia samochodu przez osoby trzecie - niezależnie od tego, czy pojazd został zdewastowany umyślnie przez wandali, czy przypadkiem przez dzieci.

5. Chroni kiedy sprawca jest nieznany
Zdarza się, że ktoś uszkodzi nasz samochód w czasie, kiedy znajdujemy się gdzieś indziej, a monitoring nie działa bądź nie obejmuje tego miejsca. Sytuacja jest jasna, jeśli trafi się uczciwa osoba, która zaczeka lub zostawi karteczkę z kontaktem do siebie. Może być jednak tak, że sprawcy nie uda się namierzyć. W takim przypadku również możemy skorzystać z ubezpieczenia AC.Materiał marketingowy Sopockiego Towarzystwa Ubezpieczeń ERGO Hestia SA w Sopocie 
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Aviar R67 - rzut okiem na prototypWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
5 największych zalet Ubezpieczenia Autocasco

Podobne wiadomości

Facebook

4x4    Audi    BMW    Concept Car    Coupe    Crossover    Formuła 1    Hatchback    Kabriolet    Limuzyny    Mercedes    Porsche    Roadster    SUV    Samochody kompaktowe    Samochody luksusowe    Samochody sportowe    Supersamochody    Tuning    Volkswagen   

Newsletter

Newsletter

W dziale High-Tech

W dziale Lifestyle

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Gry

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale Extreme

W dziale SportDo góry  //  Motoryzacja   »   Samochody   »   5 największych zalet Ubezpieczenia Autocasco