Motoryzacja   »   Samochody   »   Alpina D3 S - mieszanka sportu i luksusu z dieslem pod maską

Samochody

rss

Alpina D3 S - mieszanka sportu i luksusu z dieslem pod maską

2020.05.06//  J. Kruczek
Alpina pokazała jesienią zeszłego roku model B3, czyli swoją odpowiedź na niezaprezentowane jeszcze M3. Ten model był napędzany silnikiem benzynowym, a teraz przyszła pora na D3 S, czyli mocny model z dieslem pod maską.
Alpina D3 S może się pochwalić rzędową sześciocylindrówką o mocy 355 KM. Taka moc może nie robi imponującego wrażenia, ale moment obrotowy 730 Nm zwiastuje spore emocje. Pierwszy raz w aucie tej marki bazującej na modelach BMW znalazł się silnik wspomagany układem miękkiej hybrydy. Cała moc trafia na wszystkie koła za pośrednictwem ośmiordzeniowej przekładni ZF.
Alpina D3 S
Alpina D3 S Alpina D3 S
Alpina D3 S

Najnowszy model przyspiesza do setki w czasie 4,6 s. W nadwoziu kombi czas wydłuża się do 4,8 s. Prędkość maksymalna modelu została ustalona na 273 km/h. Jak widać mamy do czynienia z pojazdem nastawionym na szybkie podróżowanie po autostradach. Alpina D3 S cechuje się sporym poziomem luksusu, zmodyfikowanym dyskretnie nadwoziem oraz charakterystycznymi felgami. Nowa maszyna trafi do pierwszych klientów jesienią, a ceny startują od pułapu 70 500 euro.
Alpina D3 S
Alpina D3 S
Alpina D3 S
Alpina D3 S
Alpina D3 S
Alpina D3 S
Alpina D3 S
Alpina D3 S
Alpina D3 S
Alpina D3 S
Alpina D3 S
Alpina D3 S
Alpina D3 S

Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Aviar R67 - rzut okiem na prototypWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Alpina D3 S - mieszanka sportu i luksusu z dieslem pod maską

Podobne wiadomości

Facebook

4x4    Audi    BMW    Concept Car    Coupe    Crossover    Formuła 1    Hatchback    Kabriolet    Limuzyny    Mercedes    Porsche    Roadster    SUV    Samochody kompaktowe    Samochody luksusowe    Samochody sportowe    Supersamochody    Tuning    Volkswagen   

Newsletter

Newsletter

W dziale Gry

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

  • Pozycjonowanie sklepów internetowych to proces, który wymaga długofalowych działań i odpowiedniej...

W dziale Sport

W dziale Lifestyle

W dziale Extreme

W dziale High-Tech

W dziale KulturaDo góry  //  Motoryzacja   »   Samochody   »   Alpina D3 S - mieszanka sportu i luksusu z dieslem pod maską