Motoryzacja   »   Samochody   »   Aston Martin AM-RB 001 - supersamochód opracowany z pomocą Red Bull Racing

Samochody

rss

Aston Martin AM-RB 001 - supersamochód opracowany z pomocą Red Bull Racing

2016.07.07//  J. Kruczek
Aston Martin zdecydował się nawiązać współpracę z Red Bull Racing. Cel współpracy został jasno określony. Ma z tej współpracy powstać supersamochód, jakiego świat jeszcze nie widział. A jest nim model AM-RB 001, który powinien osiągnąć stosunek masy do mocy 1:1. Pozwoli mu to walczyć, a może nawet wygrać z takimi autami, jak Koenigsegga One:1.

Gotowy do produkcji samochód ma być dopuszczony do ruchu i oferować komfort w czasie codziennego użytku. Jednak jego osiągi i możliwości na torze mają być zbliżone do wyścigowych samochodów kategorii LMP-1. Jak widać plany są bardzo ambitne.
Aston Martin AM-RB 001
Aston Martin AM-RB 001 Aston Martin AM-RB 001
Aston Martin AM-RB 001

Przy współpracy szefa z Red Bull Racing Adriana Neweya oraz szefów Astona pod postacią Marka Reichmanna i Davida Kinga udało się stworzyć pojazd o najbardziej zaawansowanej aerodynamice, jaką dotąd widziano. Podciśnienie generowane pod samochodem ma go dosłownie przyklejać do nawierzchni. Taki zabieg pozwoli ograniczyć mnogość spojlerów i dokładek aerodynamicznych w nadwoziu.
Aston Martin AM-RB 001
Aston Martin AM-RB 001
Aston Martin AM-RB 001

Newey zajął się zawieszeniem oraz skrzynią biegów tworząc układy określane mianem ekstremalnych oraz komfortowych i do użytku codziennego. Szef Red Bull Racing określa Astona jako supersamochód o dwóch twarzach, który na co dzień ma być posłuszny i wygodny oraz bezkompromisowy na torze. Nie zdradzono ceny tego cacka, ale szacuje się, że wyniesie ona 2-3mln funtów za każdy ze stu planowanych egzemplarzy.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Aviar R67 - rzut okiem na prototypWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Aston Martin AM-RB 001 - supersamochód opracowany z pomocą Red Bull Racing

Podobne wiadomości

Facebook

4x4    Audi    BMW    Concept Car    Coupe    Crossover    Formuła 1    Hatchback    Kabriolet    Limuzyny    Mercedes    Porsche    Roadster    SUV    Samochody kompaktowe    Samochody luksusowe    Samochody sportowe    Supersamochody    Tuning    Volkswagen   

Newsletter

Newsletter

W dziale Lifestyle

W dziale Sport

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale Gry

W dziale Extreme

W dziale High-Tech

  • Wiele osób zastanawia się, czy warto kupić iPada. Warto zaznaczyć, że jest to jeden z flagowych...


Do góry  //  Motoryzacja   »   Samochody   »   Aston Martin AM-RB 001 - supersamochód opracowany z pomocą Red Bull Racing