Motoryzacja   »   Samochody   »   Aston Martin DB11 - sportowe coupe w pancernej wersji

Samochody

rss

Aston Martin DB11 - sportowe coupe w pancernej wersji

2018.09.12//  J. Kruczek
Opancerzone auta cywilne kojarzą się głównie z limuzynami oraz SUVami. Jednak okazuje się, że jest zapotrzebowanie na inne maszyny chroniące przed ostrzałem. Przykładem może być Aston Martin DB11, którego można wyposażyć w solidne zabezpieczenia.
Aston Martin DB11 w opancerzonej wersji został przygotowany przez firmę Trasco. Masa auta po zastosowaniu pancernych elementów wzrosła o 150 kg. Teoretycznie w przypadku aut sportowych podnoszenie masy nie jest rozsądne, ale w tym wypadku osiągi nie powinny się znacząco pogorszyć.
Aston Martin DB11
Aston Martin DB11 Aston Martin DB11
Aston Martin DB11

Twórcy projektu postawili na pakiet zabezpieczeń A-Kip, co jest skrótem od Anti-Kidnapping, czyli chroniące przed porwaniami. Sportowe coupe ma zapewniać ochronę przed atakami z bronią krótką, włamaniem do wnętrza czy kradzieżą auta. Zadbano o ochronę balistyczną na poziomie 4.

Producent wykorzystał stal balistyczną, kompozyty oraz grubsze szkło. Główne wzmocnienia zostały wykorzystane w drzwiach i dachu. Nie ujawniono szczegółów wprowadzonych modyfikacji. Ujawniono za to, że koncept A-Kip może zostać zastosowany w praktycznie każdym samochodzie.  To oznacza możliwość montażu w sportowych autach oraz nawet w pojazdach miejskich. Trasco podkreśla, że w ostatnim czasie notuje wzrost sprzedaży sportowych samochodów z pakietami opancerzenia.
Aston Martin DB11
Aston Martin DB11
Aston Martin DB11
Aston Martin DB11
Aston Martin DB11

Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Rally Estonia 2019 - efektowne ujęcia z rajduWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Aston Martin DB11 - sportowe coupe w pancernej wersji

Podobne wiadomości

Facebook

4x4    Audi    BMW    Concept Car    Coupe    Formuła 1    Hatchback    Kabriolet    Limitowane edycje aut    Limuzyny    Mercedes    Porsche    Roadster    SUV    Samochody kompaktowe    Samochody luksusowe    Samochody sportowe    Supersamochody    Tuning    Volkswagen   

Newsletter

Newsletter

W dziale Extreme

W dziale Gry

W dziale Sport

W dziale Lifestyle

  • Często grasz  godzinami, a kiedy skończysz, czujesz, że twoje plecy i szyja cię bolą...

W dziale High-Tech

W dziale Kultura

W dziale Biznes, Finanse, PrawoDo góry  //  Motoryzacja   »   Samochody   »   Aston Martin DB11 - sportowe coupe w pancernej wersji