Motoryzacja   »   Samochody   »   Aston Martin DBR1 z nowym rekordem sprzedaży aut brytyjskich

Samochody

rss

Aston Martin DBR1 z nowym rekordem sprzedaży aut brytyjskich

2017.08.22//  J. Kruczek
Klasyczne egzemplarze Aston Martina są jednymi z najbardziej poszukiwanych pojazdów przez kolekcjonerów. Osiągają one spore sumy na aukcjach, ale dopiero prezentowany dziś DBR1 pobił rekord dla samochodów brytyjskich. Nie ma się co dziwić bowiem mamy do czynienia z egzemplarzem wyjątkowym.

DBR1 jest jednym z najpiękniejszych i najwspanialszych samochodów wyścigowych w historii. Zasadniczo to ten model zapoczątkował historię marki jaką znamy dzisiaj. Jeżeli zaś chodzi o zlicytowany egzemplarz to za jego kierownicą siedzieli tacy kierowcy, jak Carol Shelby, Stirling Moss, czy Reg Parnell. Pojazd ma na koncie zwycięstwo na Nurburgringu z Moss-em za kółkiem.
Aston Martin DBR1
Aston Martin DBR1 Aston Martin DBR1
Aston Martin DBR1

Aston Martin DBR1 podczas aukcji uzyskał kwotę 22,55 mln dolarów. To w przeliczeniu daje około 90 mln zł. Tym samym stał się brytyjskim rekordzistą. Poprzedni rekord należał do Jaguara D-Type sprzedanego za 21,78 mln dolarów.
Aston Martin DBR1
Aston Martin DBR1
Aston Martin DBR1

Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Aviar R67 - rzut okiem na prototypWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Aston Martin DBR1 z nowym rekordem sprzedaży aut brytyjskich

Podobne wiadomości

Facebook

4x4    Audi    BMW    Concept Car    Coupe    Crossover    Formuła 1    Hatchback    Kabriolet    Limuzyny    Mercedes    Porsche    Roadster    SUV    Samochody kompaktowe    Samochody luksusowe    Samochody sportowe    Supersamochody    Tuning    Volkswagen   

Newsletter

Newsletter

W dziale Gry

W dziale Lifestyle

W dziale Sport

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale High-Tech

W dziale ExtremeDo góry  //  Motoryzacja   »   Samochody   »   Aston Martin DBR1 z nowym rekordem sprzedaży aut brytyjskich