Motoryzacja   »   Samochody   »   Aston Martin DBS 59 - hołd dla legendarnego DBR1

Samochody

rss

Aston Martin DBS 59 - hołd dla legendarnego DBR1

2018.11.05//  J. Kruczek
Aston Martin DBS 59 jest ciekawą wersją specjalną bazującą na modelu Supeleggera. Ta wyjątkowa maszyna powstała jako hołd dla klasycznego DBR1, który w 1959 roku zwyciężył 24-godzinny wyścig w Le Mans.
Aston Martin DBS 59 zostanie wyprodukowany w ilości zaledwie 24 egzemplarzy. Za projekt odpowiada dywizja Q zajmująca się specjalnymi zleceniami. Projektanci wyposażą superauto w szereg stylistycznych detali nawiązujących do legendarnego, wyścigowego klasyka. Prym wiedzie tu charakterystyczny zielony lakier pokrywający nadwozie. Doskonale pasują do niego karbonowe dodatki.
Aston Martin DBS 59
Aston Martin DBS 59 Aston Martin DBS 59
Aston Martin DBS 59

Pojawiły się także efektowne brązowe detale między innymi na grillu, spojlerze czy kołach. Za felgami kryją się brązowe zaciski hamulców. We wnętrzu również pojawiła się ciekawa mieszanka kolorystyczna. Czarna skóra kontrastuje z brązową i zielonymi wstawkami w konsoli centralnej czy na drzwiach. Obicia foteli maja imitować materiał z klasycznego bolidu.
Aston Martin DBS 59
Aston Martin DBS 59
Aston Martin DBS 59

We wnętrzu znajdziemy specjalny schowek na kask i akcesoria dołączone do auta. Klienci otrzymają między innymi wyścigowe rękawiczki skórzane i replikę oryginalnego kasku z 1959 roku. Zestaw zawiera także pasujące do auta torby czy zielony pokrowiec z numerem egzemplarza. Aston Martin DBS 59 nie otrzymał modyfikacji napędu co oznacza 715 KM i 900 Nm z 5,2-litrowego silnika V12. Zainteresowani już mogą się zgłaszać do salonów marki.

Aston Martin DBS 59
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Mercedes GLB w oficjalnym klipieWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Aston Martin DBS 59 - hołd dla legendarnego DBR1

Podobne wiadomości

Facebook

4x4    Audi    BMW    Concept Car    Coupe    Formuła 1    Hatchback    Kabriolet    Limitowane edycje aut    Limuzyny    Mercedes    Porsche    Roadster    SUV    Samochody kompaktowe    Samochody luksusowe    Samochody sportowe    Supersamochody    Tuning    Volkswagen   

Newsletter

Newsletter

W dziale High-Tech

W dziale Kultura

W dziale Gry

W dziale Extreme

W dziale Sport

  • Często można usłyszeć, czy też przeczytać zdanie, że z tzw. dopingu korzysta wielu sportowców...

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale LifestyleDo góry  //  Motoryzacja   »   Samochody   »   Aston Martin DBS 59 - hołd dla legendarnego DBR1