Motoryzacja   »   Samochody   »   Aston Martin DBX wkrótce w wersji produkcyjnej

Samochody

rss

Aston Martin DBX wkrótce w wersji produkcyjnej

2016.12.20//  J. Kruczek
Aston Martin jest marką z wielkimi tradycjami w produkcji sportowych samochodów. Jednak rynek jest bezlitosny i nawet ten producent w końcu będzie musiał zbudować SUVa. Uległy już takie legendy, jak Maserati czy Bentley, a Aston od pewnego czasu pracuje nad swoją wizją pseudoterenówki.

Model DBX w wersji koncepcyjnej został pokazany jakiś czas temu. Od razu mówiło się o rynkowym debiucie na przełomie 2018/2019 roku. Teraz wiemy, że producent rozpoczął budowę nowej fabryki, w której to będzie powstawać DBX. Zakłady powstają w St Athan w Walii. Producent rozważał budowę zakładów w 20 różnych lokacjach na świecie, ale wygrała właśnie Walia.
Aston Martin DBX
Aston Martin DBX Aston Martin DBX
Aston Martin DBX

Najważniejsze, że crossover Aston Martina nie będzie klasycznym pudełkiem na kołach. Andy Palmer zapewnia, że samochód nie będzie podobny do swoich segmentowych kolegów jak Bentley Bentayga, Porsche Cayenne czy Range Rover. Jak widać po koncepcie DBX auto korzysta z nadwozia GT osadzonego na wyższym zawieszeniu. Jest więc szansa, że na rynku zadebiutuje pierwszy ładny crossover w nadwoziu coupe.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Aviar R67 - rzut okiem na prototypWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Aston Martin DBX wkrótce w wersji produkcyjnej

Podobne wiadomości

Facebook

4x4    Audi    BMW    Concept Car    Coupe    Crossover    Formuła 1    Hatchback    Kabriolet    Limuzyny    Mercedes    Porsche    Roadster    SUV    Samochody kompaktowe    Samochody luksusowe    Samochody sportowe    Supersamochody    Tuning    Volkswagen   

Newsletter

Newsletter

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale High-Tech

W dziale Extreme

W dziale Gry

W dziale Sport

W dziale LifestyleDo góry  //  Motoryzacja   »   Samochody   »   Aston Martin DBX wkrótce w wersji produkcyjnej