Motoryzacja   »   Samochody   »   Aston Martin Valkyrie - brytyjskie hiperauto na nowych fotografiach

Samochody

rss

Aston Martin Valkyrie - brytyjskie hiperauto na nowych fotografiach

2018.11.07//  J. Kruczek
Aston Martin Valkyrie od pierwszej zapowiedzi aspiruje do miana najpotężniejszego samochodu z silnikiem wolnossącym. Auto przede wszystkim wykorzysta technologie rodem z Formuły 1, co ma się przełożyć na iście spektakularne efekty.
Piękny pojazd nadal nie wyjechał na drogi czy tory, ale możemy zobaczyć nowe fotografie, na których prezentuje swoje wdzięki. Za wiele elementów projektu odpowiada zespół Red Bull Racing z Christianem Hornerem na czele. Producent zapowiada, że Aston Martin Valkyrie będzie oferować doznania rodem z Formuły 1, ale w dopuszczonym do ruchu pojeździe.
Aston Martin Valkyrie
Aston Martin Valkyrie Aston Martin Valkyrie
Aston Martin Valkyrie

Aston Martin Valkyrie powstaje jako konkurent dla takich maszyn, jak McLaren Speedtail czy Mercedes AMG One. Tutaj jednak znajdzie się pod maską 6,5-litrowy wolnossący silnik V12 przygotowany przez Coswortha. Motor ma wygenerować moc 1145 KM i otrzyma wspomaganie od układu hybrydowego.

Wśród nowych fotografii znalazło się zdjęcie wnętrza, co pokazuje, że otrzymamy iście wyścigowy kokpit. Wzorem bolidu F1 oferuje ono niecodzienną pozycję kierowcy z wysoko uniesionymi nogami. Większość prezentowanej konstrukcjo powstała z włókna węglowego. Mimo to ze względu na zastosowany napęd nie udało się zejść z masą poniżej jednej tony.
Aston Martin Valkyrie
Aston Martin Valkyrie
Aston Martin Valkyrie

Aston Martin Valkyrie jest obecnie w finalnej fazie symulacji i jak zapowiada producent niedługo pierwszy egzemplarz testowy wyjedzie na tor. Fabrykę opuści jedynie 150 egzemplarzy, a każdy z nich wystartuje z cenami od pułapu 3,2 mln dolarów.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Mercedes GLB w oficjalnym klipieWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Aston Martin Valkyrie - brytyjskie hiperauto na nowych fotografiach

Podobne wiadomości

Facebook

4x4    Audi    BMW    Concept Car    Coupe    Formuła 1    Hatchback    Kabriolet    Limitowane edycje aut    Limuzyny    Mercedes    Porsche    Roadster    SUV    Samochody kompaktowe    Samochody luksusowe    Samochody sportowe    Supersamochody    Tuning    Volkswagen   

Newsletter

Newsletter

W dziale High-Tech

W dziale Kultura

W dziale Sport

  • Często można usłyszeć, czy też przeczytać zdanie, że z tzw. dopingu korzysta wielu sportowców...

W dziale Extreme

W dziale Gry

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale LifestyleDo góry  //  Motoryzacja   »   Samochody   »   Aston Martin Valkyrie - brytyjskie hiperauto na nowych fotografiach