Motoryzacja   »   Samochody   »   Audi A8 L Security - pancerna limuzyna na rynek rosyjski

Samochody

rss

Audi A8 L Security - pancerna limuzyna na rynek rosyjski

2020.05.15//  J. Kruczek
Audi zdecydowało się na rozszerzenie oferty swoich salonów w Rosji o model A8 L Security. Limuzyna otrzymała solidne opancerzenie, co zaowocowało wzrostem masy ponad 3,5 tony.
Audi A8 L Security jest oczywiście kuloodporne, a opancerzenie ma wytrzymać wybuch granatu ręcznego. Producent zadbał o filtry zapobiegające atakom gazowym oraz samo zasklepiający się zbiornik paliwa czy też rozbudowany system gaśniczy. Opony założone na felgi pozwalają na szybką jazdę nawet po przebiciu.
Audi A8 L Security
Audi A8 L Security Audi A8 L Security
Audi A8 L Security

Limuzyna została wzmocniona stalowymi płytami w podłodze, drzwiach czy dachu. Zastosowano również grube kuloodporne szyby, a wszystko przełożyło się do wzrostu masy do 3875 kg. W efekcie do prowadzenia tej limuzyny konieczne jest posiadanie prawa jazdy kat. C. Pod maską drzemie potężny silnik V8 o mocy 570 KM i momencie obrotowym 800 Nm. Mimo to pierwsza setka pojawi się na prędkościomierzu dopiero po upływie 6,3 s. Prędkość maksymalna została ograniczona do 210 km/h.
Audi A8 L Security
Audi A8 L Security
Audi A8 L Security

Audi A8 L Security jest już dostępne w rosyjskich salonach marki. Za pancerną limuzynę trzeba wyłożyć równowartość około 3 mln zł.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Aviar R67 - rzut okiem na prototypWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Audi A8 L Security - pancerna limuzyna na rynek rosyjski

Podobne wiadomości

Facebook

4x4    Audi    BMW    Concept Car    Coupe    Crossover    Formuła 1    Hatchback    Kabriolet    Limuzyny    Mercedes    Porsche    Roadster    SUV    Samochody kompaktowe    Samochody luksusowe    Samochody sportowe    Supersamochody    Tuning    Volkswagen   

Newsletter

Newsletter

W dziale Gry

W dziale High-Tech

W dziale Lifestyle

W dziale Sport

W dziale Extreme

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale Biznes, Finanse, PrawoDo góry  //  Motoryzacja   »   Samochody   »   Audi A8 L Security - pancerna limuzyna na rynek rosyjski