Motoryzacja   »   Samochody   »   Audi Q8 - nowe silniki dostępne w Europie

Samochody

rss

Audi Q8 - nowe silniki dostępne w Europie

2019.02.20//  J. Kruczek
Audi wprowadza do europejskiej oferty nowe wersje silnikowe modelu Q8. Dzięki temu osoby zainteresowane SUVem będą miały co wybierać.
Audi Q8 będzie od teraz dostępne w wersji 55 TFSI, pod którą kryje się trzylitrowy doładowany silnik V6. Jednostka ma generować moc 335 KM i moment obrotowy 500 Nm. Dzięki takiemu motorowi SUV rozpędzi się do 100 km/s w czasie 5,9 s.
Audi Q8
Audi Q8 Audi Q8
Audi Q8

Drugą nowością jest dobrze znany trzylitrowy diesel V6. W wersji 45 TDI silnik został zmodyfikowany i oferuje moc 228 KM i moment obrotowy 500 Nm. W ten sposób niemiecki model osiągnie prędkość 100 km/h w czasie 7,1 s. W tej wersji prędkość maksymalna spadnie z 245 km/h do 233 km/h.

Podobnie, jak dostępny wcześniej model, tak i te wersje będą współpracować z układem mild-hybrid. Ten pozwala na zaoszczędzenie około 0,7 l paliwa na 100 km. Póki co w ofercie znajdował się model Q8 50 TDI. Klienci otrzymywali 3-litrowy silnik V6 TDI o mocy 281 KM i momencie 600 Nm. Oddziały marki z kolejnych krajów europejskich wprowadzają nowe wersje SUVa do swoich ofert.
Audi Q8
Audi Q8
Audi Q8
Audi Q8
Audi Q8
Audi Q8

Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Aviar R67 - rzut okiem na prototypWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Audi Q8 - nowe silniki dostępne w Europie

Podobne wiadomości

Facebook

4x4    Audi    BMW    Concept Car    Coupe    Crossover    Formuła 1    Hatchback    Kabriolet    Limuzyny    Mercedes    Porsche    Roadster    SUV    Samochody kompaktowe    Samochody luksusowe    Samochody sportowe    Supersamochody    Tuning    Volkswagen   

Newsletter

Newsletter

W dziale High-Tech

W dziale Extreme

W dziale Gry

W dziale Lifestyle

W dziale Sport

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...


Do góry  //  Motoryzacja   »   Samochody   »   Audi Q8 - nowe silniki dostępne w Europie