Motoryzacja   »   Tuning   »   Audi S8 wzmocnione do 612 KM przez ABT Sportsline

Tuning

rss

Audi S8 wzmocnione do 612 KM przez ABT Sportsline

2012.08.18//  J.Kruczek
Audi S8 jest najmocniejszą wersją niemieckiej limuzyny. Część użytkowników nie jest jednak zadowolona z seryjnej mocy. Tej zaś jest nie mało, ponieważ pod maską znajdziemy czterolitrowe V8 z podwójnym doładowaniem, generujące 512 KM i 650 Nm momentu obrotowego.

Seryjne S8 może się też pochwalić bardzo sportowymi osiągami i przyspiesza od 0-100 km/h w czasie 4,2 sekundy. Wracając do niezadowolonych klientów, mogą się oni udać do firmy ABT, która mocno podrasowała wielką limuzynę.
Audi S8 ABT
Audi S8 ABT Audi S8 ABT
Audi S8 ABT

Tuner nie stosuje bardzo wielu zmian. Mechanicznie znajdziemy w S8 nowy układ wydechowy oraz dolot. Oczywiście nie może się obejść bez zmian w jednostce sterującej pracą silnika. W efekcie S8 zyskuje dodatkowe 100 KM i 130 Nm. Przyspieszenie zaś wynosi 4 sekundy, a prędkość maksymalna oscyluje w granicach 290 km/h. Pakiet wzbogacają specjalne wzory felg w rozmiarze 19 bądź 20 cali oraz moduł obniżający zawieszenie. Niewykluczone, ze wkrótce pojawią się jeszcze mocniejsze warianty dla S8.
Audi S8 ABT
Audi S8 ABT Audi S8 ABT
Audi S8 ABT
Audi S8 ABT

Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Aviar R67 - rzut okiem na prototyp

Źródło: carscoop, v10.pl


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Audi S8 wzmocnione do 612 KM przez ABT Sportsline

Podobne wiadomości

Facebook

4x4    Audi    BMW    Concept Car    Coupe    Crossover    Formuła 1    Hatchback    Kabriolet    Limuzyny    Mercedes    Porsche    Roadster    SUV    Samochody kompaktowe    Samochody luksusowe    Samochody sportowe    Supersamochody    Tuning    Volkswagen   

Newsletter

Newsletter

W dziale Gry

W dziale High-Tech

W dziale Extreme

W dziale Lifestyle

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale Sport

W dziale Biznes, Finanse, PrawoDo góry  //  Motoryzacja   »   Tuning   »   Audi S8 wzmocnione do 612 KM przez ABT Sportsline