Motoryzacja   »   Sporty motorowe   »   BMW Sauber sprzedany!

Sporty motorowe

rss

BMW Sauber sprzedany!

2009.09.15//  B. Kalinowski
Firma BMW poinformowała, że sprzedała swój zespół F1 szwajcarskiemu funduszowi inwestycyjnemu Qadbak Investments Limited.
BMW Sauber Robert Kubica
BMW Sauber Robert Kubica
BMW Sauber Nick Heidfeld

BMW wydało oświadczenie o sprzedaży zespołu BMW Sauber funduszowi inwestycyjnemu Qadbak Investments ze Szwajcarii, który reprezentuje interesy najbogatszych rodzin z Bliskiego Wschodu i Europy.

"Znaleziono mocnego inwestora, dlatego zdecydowano się sprzedać zespół z bazą w Hinwil. Kontrakt został dziś podpisany. Interesy Qadbak Investments Limited będą w zespole reprezentowane przez obywatela Szwajcarii - Lionela Fischera. BMW życzy Qadbak Investments Limited i ekipie Sauber samych sukcesów w sezonie 2010 i później" - czytamy w oświadczeniu.
BMW Sauber Mario Theissen
BMW Sauber Robert Kubica
BMW Sauber Robert Kubica

Informacja o sprzedaży zespołu pojawiła się po tym, jak FIA ogłosiła 13 zespół wybrany w miejsce odchodzącego BMW Sauber. FIA poinformowała, że będzie zabiegała o powiększenie listy zespołów w sezonie 2010 do 14, ale potrzebna jest zgoda wszystkich obecnych ekip.

BMW wierzy, że FIA uda się porozumieć z pozostałymi zespołami i nowy właściciel ekipy Sauber znajdzie się na liście startowej w sezonie 2010.

"Jesteśmy zadowoleni z potwierdzenia FIA, która wskazała, że możemy mieć miejsce w Mistrzostwach Świata Formuły 1. Zespół oczekuje, że znajdzie się na liście startowej na pierwszy wyścig sezonu 2010" - czytamy dalej w oświadczeniu BMW.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Aviar R67 - rzut okiem na prototypWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
BMW Sauber sprzedany!

Podobne wiadomości

Facebook

4x4    Audi    BMW    Concept Car    Coupe    Crossover    Formuła 1    Hatchback    Kabriolet    Limuzyny    Mercedes    Porsche    Roadster    SUV    Samochody kompaktowe    Samochody luksusowe    Samochody sportowe    Supersamochody    Tuning    Volkswagen   

Newsletter

Newsletter

W dziale Lifestyle

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Extreme

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale Sport

W dziale High-Tech

  • Wiele osób zastanawia się, czy warto kupić iPada. Warto zaznaczyć, że jest to jeden z flagowych...

W dziale GryDo góry  //  Motoryzacja   »   Sporty motorowe   »   BMW Sauber sprzedany!