Motoryzacja   »   Samochody   »   BMW X5 zasilane ogniwami wodorowymi zadebiutuje w 2022 roku

Samochody

rss

BMW X5 zasilane ogniwami wodorowymi zadebiutuje w 2022 roku

2020.04.02//  J. Kruczek
BMW zapowiedziało, że uzupełni swoją ofertę o model X5 w wersji zasilanej ogniwami wodorowymi. SUV wykorzystujący ogniwa paliwowe ma trafić do sprzedaży w 2022 roku i będzie produkowany w limitowanej serii.
Koncept zapowiadający nowe ekologiczne wydanie X5 został pierwotnie zaprezentowany podczas salonu samochodowego we Frankfurcie w 2019 roku. SUV w koncepcyjnym wydaniu mógł się pochwalić mocą 374 KM. Według producenta zatankowanie pojazdu do pełna miało trwać 3-4 minuty, a z wydechu wydostawała się jedynie woda co jest zaletą aut na wodór.
BMW X5 i Next Hydrogen
BMW X5 i Next Hydrogen BMW X5 i Next Hydrogen
BMW X5 i Next Hydrogen

BMW X5 w wodorowym wydaniu ma być produkowany w limitowany sposób. Firma chce w ten sposób zbadać rynek i faktyczne zapotrzebowanie na tego typu pojazd. Użytkowanie wodorowego SUVa przez klientów będzie też stanowiło swoistą platformę testową. Napęd powstał z użyciem technologii opracowanych wspólnie z Toyotą. Przy okazji pojawiły się także pogłoski, że w kolejnych latach możemy zobaczyć modele X6 oraz X7 w wersji wodorowej. Szczegóły na temat projektu wodorowego X5 powinny się pojawić w przyszłym roku.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Aviar R67 - rzut okiem na prototypWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
BMW X5 zasilane ogniwami wodorowymi zadebiutuje w 2022 roku

Podobne wiadomości

Facebook

4x4    Audi    BMW    Concept Car    Coupe    Crossover    Formuła 1    Hatchback    Kabriolet    Limuzyny    Mercedes    Porsche    Roadster    SUV    Samochody kompaktowe    Samochody luksusowe    Samochody sportowe    Supersamochody    Tuning    Volkswagen   

Newsletter

Newsletter

W dziale Gry

W dziale Extreme

W dziale High-Tech

W dziale Kultura

W dziale Lifestyle

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale SportDo góry  //  Motoryzacja   »   Samochody   »   BMW X5 zasilane ogniwami wodorowymi zadebiutuje w 2022 roku