Motoryzacja   »   Motocykle, skutery, quady   »   BMW zaprezentowało koncept motocykla przyszłości

Motocykle, skutery, quady

rss

BMW zaprezentowało koncept motocykla przyszłości

2016.10.17//  J. Kruczek
BMW z okazji obchodów stulecia przygotowało nie tyko koncepty samochodów przyszłości, ale także  motocykla. Producent przedstawił swoją wizje jednośladu, jaki kiedyś mógłby jeździć po drogach.

Producent określa nową koncepcyjną maszynę mianem połączenia świata cyfrowego i analogowego. O bezpieczeństwo motocyklisty ma zadbać specjalnie opracowana technologia, która uniemożliwia wywrócenie się motoru. W ten sposób na przykład można by wyeliminować kask, zamiast którego na głowie znalazłyby się okulary wyświetlające dane przydatne w czasie jazy.
BMW Vision Next 100 - motocykl
BMW Vision Next 100 - motocykl BMW Vision Next 100
BMW Vision Next 100 - motocykl

Za bazę do budowy posłużyła rama Flexframe, która będzie uginać się w odpowiedni sposób na zakrętach, a motocykl będzie się sam poziomował. Całością będzie zarządzał system automatycznego balansowania, zmieniający dynamicznie środek ciężkości. Motocykl ma zachowywać pion nawet po zaparkowaniu maszyny.

BMW Vision Next 100 - motocykl
BMW Vision Next 100 - motocykl
Co ciekawe na warsztat wzięto też kombinezon, który ma być uniwersalny i dostosowywać się do warunków pogodowych oraz utrzymywać stałą temperaturę niezależnie od otoczenia. Ciekawe czy BMW faktycznie podąży w tym kierunku podczas projektowania kolejnych maszyn.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Aviar R67 - rzut okiem na prototypWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
BMW zaprezentowało koncept motocykla przyszłości

Podobne wiadomości

Facebook

4x4    Audi    BMW    Concept Car    Coupe    Crossover    Formuła 1    Hatchback    Kabriolet    Limuzyny    Mercedes    Porsche    Roadster    SUV    Samochody kompaktowe    Samochody luksusowe    Samochody sportowe    Supersamochody    Tuning    Volkswagen   

Newsletter

Newsletter

W dziale Sport

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

  • Pozycjonowanie sklepów internetowych to proces, który wymaga długofalowych działań i odpowiedniej...

W dziale Extreme

W dziale Lifestyle

W dziale Kultura

W dziale High-Tech

W dziale GryDo góry  //  Motoryzacja   »   Motocykle, skutery, quady   »   BMW zaprezentowało koncept motocykla przyszłości