Motoryzacja   »   Tuning   »   Chevrolet Corvette C8 Hennessey - nadchodzi imponująca alternatywa dla ZR1

Tuning

rss

Chevrolet Corvette C8 Hennessey - nadchodzi imponująca alternatywa dla ZR1

2019.12.07//  J. Kruczek
Chevrolet Corvette C8 trafi na rynek w podrasowanej wersji ZR1 mającej się legitymować mocą 900 KM. Producent potwierdził plan na ten model, ale nie zdradził kiedy możemy się spodziewać topowego wydania. Zapewne przyjdzie nam jeszcze sporo poczekać, dlatego oczy klientów zwracają się w stronę Hennessey.
Chevrolet Corvette C8 Hennessey został oficjalnie zapowiedziany i szykuje się naprawdę imponująca zabawka. Projekt zwiastuj potężną moc i co ważne będzie dostępny już w 2020 roku. Według zapowiedzi pierwszy prototyp powstanie już niedługo i gdy to się stanie firma rozpocznie zbiórkę zamówień. Specjaliści z Hennessey zapowiedzieli, że są w stanie wycisnąć z 6,2-litrowego silnika LT2 V8 moc aż 1217 KM. Silnik zostanie gruntownie rozbudowany w celu zapewniania trwałości.
Chevrolet Corvette C8 Hennessey
Chevrolet Corvette C8 Hennessey Chevrolet Corvette C8 Hennessey
Chevrolet Corvette C8 Hennessey

Za zmodyfikowanym silnikiem pójdzie wyczynowy układ wydechowy oraz usztywnione zawieszenie z regulacją. Zmieni się także układ hamulcowy, który zastąpi wydajniejsza konstrukcja od Brembo. Tuner odchudzi Corvette za pomocą sporej ilości włókna węglowego. Z tego materiału ma powstać między innymi rozbudowany bodykit. Wstępne plany zakładają, że Chevrolet Corvette C8 Hennessey będzie gotowy w pierwszym półroczu 2020 roku.

Chevrolet Corvette C8 Hennessey
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Aviar R67 - rzut okiem na prototypWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Chevrolet Corvette C8 Hennessey - nadchodzi imponująca alternatywa dla ZR1

Podobne wiadomości

Facebook

4x4    Audi    BMW    Concept Car    Coupe    Crossover    Formuła 1    Hatchback    Kabriolet    Limuzyny    Mercedes    Porsche    Roadster    SUV    Samochody kompaktowe    Samochody luksusowe    Samochody sportowe    Supersamochody    Tuning    Volkswagen   

Newsletter

Newsletter

W dziale Extreme

W dziale Lifestyle

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Gry

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale High-Tech

W dziale SportDo góry  //  Motoryzacja   »   Tuning   »   Chevrolet Corvette C8 Hennessey - nadchodzi imponująca alternatywa dla ZR1