Motoryzacja   »   Samochody   »   Nowy Chrysler 300C - kolejna generacja flagowej limuzyny Chryslera

Samochody

rss

Nowy Chrysler 300C - kolejna generacja flagowej limuzyny Chryslera

2010.12.06//  A. Łukasiewicz
Flagowa „trzysetka” Chryslera miała zostać zaprezentowana na salonie w Detroit, który wystartuje 10 stycznia. Najwyraźniej producent jest tak dumny z następnej generacji flagowego Chryslera, że zdecydowano się pokazać auto internautom.

Patrząc na nowe wcielenie 300, widzimy nowoczesną, świeżą konstrukcję, która trzyma styl, jak na limuzynę przystało. W porównaniu do obecnej generacji samochód zgubił gdzieś swój pazur. Zatracił się charakterystyczny retro-design na cześć prostszego w zarysie przodu. Na grillu zabrakło charakterystycznego herbu z pieczęcią Chryslera. Teraz przód zdobi atrapa z pełnym napisem Chrysler.
Nowy Chrysler 300
Nowy Chrysler 300 Nowy Chrysler 300
Nowy Chrysler 300

Reflektory ksenonowe zostały wyposażone w diody LED do jazdy dziennej. Krępe proporcje karoserii zostały zachowane, choć przednia szyba jest nieco bardziej pochylona. Również tył został nieco bardziej pochylony i przypomina nieco Cadillaki. Wprawni obserwatorzy dostrzegą też owalne końcówki wydechu, w miejsce dotychczasowych okrągłych.
Nowy Chrysler 300
Nowy Chrysler 300 Nowy Chrysler 300
Nowy Chrysler 300

Projektanci delikatnie podkreślili bok auta przetłoczeniami. Z drzwi znikły listwy boczne, a całość podkreślają kierunkowskazy w lusterkach. Amerykanie coraz częściej wyposażają swoje samochody w popularne w Europie i Japonii kierunkowskazy lusterkowe.

Wewnątrz design nawiązuje do Chargera MY 2011. Oczywiście kokpit jest mniej sportowy, a bardziej elegancki. Deska rozdzielcza z drewnianymi wstawkami i obligatoryjnym, analogowym zegarem dają styl. Opcjonalnie 8,4-calowy ekran dotykowy nawigacji zintegrowanej z systemem audio, eleganckie 20-calowe alufelgi, czy wentylowane i podgrzewane fotele oraz miejsca na kubki. Wszystko to w połączeniu z lepszym wygłuszeniem oferuje większy komfort podróżującym.
Nowy Chrysler 300
Nowy Chrysler 300
Nowy Chrysler 300

Do wyboru będziemy mieli ten sam układ przeniesienia napędu na koła tylne lub permanentny wszystkich 4-ech. Sercem standardowej wersji będzie nowy silnik V6 Pentastar o mocy 292 KM i 353 Nm. Klienci będą też mogli nabyć wersję z kultowym 5.7 Hemi V8 z technologią odłączania połowy cylindrów o mocy 360 KM i 529 Nm. Obydwie wersje silnikowe będą obsługiwane seryjnie przez automat. Inżynierowie usztywnili też nieco zawieszenie  celu poprawienia właściwości trakcyjnych.
Nowy Chrysler 300
Nowy Chrysler 300
Nowy Chrysler 300

Sprzedaż nowego modelu rozpocznie się w pierwszej połowie 2011 roku w USA. Koszt auta to 28000-38000 USD. Na rynkach europejskich samochód będzi edostępny tylko w Anglii. Na pozostałych pojawi się jako Lancia...
Nowy Chrysler 300
Nowy Chrysler 300
Nowy Chrysler 300
Nowy Chrysler 300
Nowy Chrysler 300

Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Aviar R67 - rzut okiem na prototyp

Źródło: v10.pl

Podobne wiadomości

Facebook

4x4    Audi    BMW    Concept Car    Coupe    Crossover    Formuła 1    Hatchback    Kabriolet    Limuzyny    Mercedes    Porsche    Roadster    SUV    Samochody kompaktowe    Samochody luksusowe    Samochody sportowe    Supersamochody    Tuning    Volkswagen   

Newsletter

Newsletter

W dziale Extreme

W dziale Lifestyle

W dziale Gry

W dziale Sport

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale High-Tech

  • Wiele osób zastanawia się, czy warto kupić iPada. Warto zaznaczyć, że jest to jeden z flagowych...


Do góry  //  Motoryzacja   »   Samochody   »   Nowy Chrysler 300C - kolejna generacja flagowej limuzyny Chryslera