2010.04.08 // R. Warecki
Brazylijski oddział marki Citroen skromnie zaprezentował swój nowy projekt – AirCross. Samochód mimo ciekawego nadwozia, które mogłoby sugerować zdolności do poruszania się w trudniejszym terenie jest niczym innym jak wariacją na temat modelu C3 Picasso MPV i to właśnie z niego czerpie całymi garściami.

Citroen AirCross

Citroen AirCross

Citroen C3 Picasso - wnętrze
Mimo delikatnie podniesionego zawieszenia o dzikich bezdrożach możemy zapomnieć. Nieco bardziej muskularną sylwetkę podkreślono przestylizowanymi zderzakami, progami czy nową atrapą chłodnicy. Ponadto została okraszona wieloma ciekawymi smaczkami stylistycznymi takimi jak relingi dachowe wychodzące z słupków A czy zapasowe koło umieszczone na otwierającej się najprawdopodobniej w bok tylnej klapie.

Citroen C3 Picasso
Citroen poskąpił jakichkolwiek informacji na temat jednostek napędowych ale prawie pewne jest, że będą pochodzić z obecnej gamy silników oferowanych dla MPV. Samochód będzie przeznaczony na rynek południowo-amerykański i wejdzie do sprzedaży jeszcze przed końcem 2010 roku.