Motoryzacja   »   Samochody   »   Citroen Metropolis - luksusowy concept car trafi do produkcji

Samochody

rss

Citroen Metropolis - luksusowy concept car trafi do produkcji

2010.10.28//  M. Grygier
Gregoire Olivier, CEO Citroena oznajmił światu, że francuski producent wprowadzi do sprzedaży koncepcyjny model Metropolis! Citroen tym samym chce podważyć niemieckie panowanie w segmencie luksusowych limuzyn. Metropolis ma konkurować z takimi modelami, jak Mercedes klasy S, BMW serii 7 i Audi A8.


Będzie ciężko walczyć z niemieckimi autami, ale z takim wyglądem są spore szanse na sukces. W końcu, samochody często kupuje się oczami. Concept car Citroen Metropolis był bardzo pozytywnie przyjęty przez publiczność oraz media. To właśnie spore zainteresowanie i pochlebne opinie zadecydowały o wprowadzeniu go do produkcji seryjnej. Wielka limuzyna o sportowym zacięciu najprawdopodobniej będzie nosiła nazwę DS9.
Citroen Metropolis
Citroen Metropolis Citroen Metropolis
Citroen Metropolis

Limuzyna będzie produkowana przez koncern PSA we współpracy z chińską firmą Changan Automobile Group. Model z segmentu aut luksusowych ma przekonać do siebie przede wszystkim azjatyckich klientów, którzy kochają przedłużane wersje limuzyn.

Nie wiadomo czy auto trafi także do Europy, choć są spore szanse na taki rozwój wydarzeń. Olivier nie wspomniał również nic o dacie rozpoczęcia produkcji, ani o planowanym debiucie rynkowym. Auto powstało w studiu mieszącym się w Szanghaju.
Citroen Metropolis
Citroen Metropolis Citroen Metropolis
Citroen Metropolis

Choć Metropolis powstało na tej samej platformie co Peugeot 508 oraz Citroen C6, to po drobnych modyfikacjach osiąga długość 5,3 metra, szerokość 2 metrów oraz 1,4 metra wysokości. Metropolis jest dłuższy nawet od Audi A8 w wersji przedłużonej.

Metropolis Concept posiadał 2-litrowy motor V6 wsparty przez silnik elektryczny. Napęd przeniesiono 7-biegową skrzynią dwusprzęgłową. Łączna moc silników została ustalona na poziomie 460 KM i może być przekazywana również na wszystkie koła. Pozostaje czekać na prezentację oficjalnej wersji produkcyjnej.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Aviar R67 - rzut okiem na prototyp

Źródło: Carscoop, v10.pl

Podobne wiadomości

Facebook

4x4    Audi    BMW    Concept Car    Coupe    Crossover    Formuła 1    Hatchback    Kabriolet    Limuzyny    Mercedes    Porsche    Roadster    SUV    Samochody kompaktowe    Samochody luksusowe    Samochody sportowe    Supersamochody    Tuning    Volkswagen   

Newsletter

Newsletter

W dziale Extreme

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale High-Tech

  • Wiele osób zastanawia się, czy warto kupić iPada. Warto zaznaczyć, że jest to jeden z flagowych...

W dziale Gry

W dziale Sport

W dziale LifestyleDo góry  //  Motoryzacja   »   Samochody   »   Citroen Metropolis - luksusowy concept car trafi do produkcji