Motoryzacja   »   Samochody   »   Cupra el-Born - pierwszy model elektryczny hiszpańskiej marki

Samochody

rss

Cupra el-Born - pierwszy model elektryczny hiszpańskiej marki

2020.07.09//  J. Kruczek
Cupra jak przystało na współczesną markę w sportowym charakterze najpierw pokazała autorskiego SUVa Formentor, a teraz przedstawiła światu elektrycznego el-Born. Ekologiczny hatchback ma zadebiutować na rynku w przyszłym roku.
Cupra el-Born ma łączyć ekologiczny charakter ze sportowymi osiągami i ostrym wyglądem. Samochód mogliśmy już zobaczyć w formie przedprodukcyjnego konceptu, a teraz przyszła pora na wersję produkcyjną. Nadwozie samochodu wyewoluowało z koncepcji VW ID.3 ale posiada znacznie ostrzejsze detale i faktycznie prezentuje się bardziej dynamicznie, choć do wyglądu hot-hatchy nieco brakuje.
Cupra el-Born
Cupra el-Born Cupra el-Born
Cupra el-Born

Wnętrze ma wiele naleciałości z Seata Leona i Skody Scala, ale akcenty w kolorze miedzianym oraz Alcantara nadają całości sportowego charakteru. Nie zdradzono niestety najważniejszej kwestii czyli detali napędu. Wiemy jedynie, że sprint do 50 km/h potrwa zaledwie 2,9 s. Nie podano przyspieszenia do setki, ani prędkości maksymalnej, więc można założyć, że tymi wartościami nie warto się chwalić.

Cupra el-Born
Cupra el-Born skorzysta z akumulatora o pojemności 84 kWh, co ma zapewnić zasięg około 500 km. Według zapewnień producenta 30 minut ładowania ma zapewnić zasięg około 260 km. Auto ma zapewniać sportowe wrażenia z pokonywania zakrętów i oferować bogate wyposażenie. Niestety to nadal nie jest pojazd na jaki czekali fani Cupry, przynajmniej Ci bardziej tradycyjni.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Aviar R67 - rzut okiem na prototypWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Cupra el-Born - pierwszy model elektryczny hiszpańskiej marki

Podobne wiadomości

Facebook

4x4    Audi    BMW    Concept Car    Coupe    Crossover    Formuła 1    Hatchback    Kabriolet    Limuzyny    Mercedes    Porsche    Roadster    SUV    Samochody kompaktowe    Samochody luksusowe    Samochody sportowe    Supersamochody    Tuning    Volkswagen   

Newsletter

Newsletter

W dziale Gry

W dziale Lifestyle

  • Wybór materaca nigdy nie powinien być kwestią przypadku. Nowoczesne produkty pozwalają poprawić...

W dziale Extreme

W dziale High-Tech

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale SportDo góry  //  Motoryzacja   »   Samochody   »   Cupra el-Born - pierwszy model elektryczny hiszpańskiej marki