Motoryzacja   »   Samochody   »   Czy w 2021 wciąż będzie się opłacało kupić Opla Astrę H?

Samochody

rss

Czy w 2021 wciąż będzie się opłacało kupić Opla Astrę H?

2020.12.11//  P. Potocki

Samochód rodzinny, niesprawiający kłopotów w utrzymaniu, z komfortowym wnętrzem, a ponadto niedrogi? Każdy ma nieco inną definicję „rozsądnego zakupu”, jednak jedno jest pewne: Opel Asta H, jako bardzo udana generacja samochodu wartego uwagi, z pewnością trafia do wielu osób.


Co warto wiedzieć o Astrze H?
Opel Astra H
Opel Astra H
Opel Astra H

Produkowany w latach 2004-2014 Opel Astra H jest przykładem świetnie zaprojektowanego następcy poprzedniego modelu, czyli serii G. W 2006 Astra przeszła dodatkowo facelifting. Samochód był produkowany w kilku wersjach nadwozia. W Polsce dużym powodzeniem cieszył się swego czasu sedan. Często spotykane były również pięciodrzwiowe i trzydrzwiowe hatchbacki oraz bardzo pojemne modele kombi. Coraz częściej widuje się również odmianę cabrio – rozsądny koszt zakupu tego samochodu sprawił, że nad Wisłę sprowadzono mnóstwo egzemplarzy, kupionych w charakterze drugiego lub trzeciego auta w rodzinie.
Opel Astra H
Opel Astra H
Opel Astra H

Miło zaskakiwała też gama silnikowa, dostępna zarówno w benzynie, jak i dieslu. Najmocniejsza odmiana ECOTEC 2.0 Turbo miała aż 240 KM. Neutralnie wyglądającą Astrą H można więc również odrobinę poszaleć.

Astra siedem lat po zakończeniu produkcji

Czy wciąż warto inwestować pieniądze w zakup auta, które czasy swojej świetności już dawno ma za sobą? Co ciekawe, wiele wskazuje na to, że tak. Oczywiście najważniejsza jest w tym przypadku kwestia budżetu, ponieważ zadbany egzemplarz z wysokim wyposażeniem można kupić poniżej 20 000 zł. Jest to więc klasyczny budżet młodej polskiej rodziny, która ma w planach kupić używany pojazd. Za taką właśnie inwestycją przemawiają też kwestie związane z łatwym dostępem do części (w tym zamienników), doskonałej znajomości tej konstrukcji przez mechaników oraz niewielkie spalanie w wielu wersjach silnikowych.

Minusem może być jedynie wygląd zewnętrzny, szczególnie w przypadku modeli z pierwszych lat produkcji. Opel Astra H zdążył się już nieco opatrzeć, a nawet lekko zestarzeć wizualnie, jednak mimo to wciąż nie wywołuje negatywnych odczuć. Istnieje również kilka seryjnych odmian kolorystycznych, które potrafią zaskoczyć – np. głęboka czerwień czy bardzo żywy żółty.

Gdzie szukać dobrego egzemplarza Opla Astry H?

Zakup samochodu w zadowalającym stanie technicznym to najważniejszy cel kupującego. Aby zyskać szeroką ofertę i móc wybierać nawet ze sportowych odmian, warto udać się np. na Allegro, które agreguje mnóstwo ogłoszeń z całej Polski.

Podczas wyboru konkretnego egzemplarza Opla Astry należy szczególną uwagę poświęcić na zweryfikowanie stanu technicznego, w tym poprawności działania instalacji elektrycznej. Do niezaprzeczalnych zalet wyboru Opla Astry H należy ta, że zajmując fotel kierowcy tego modelu po raz pierwszy, można spodziewać się bardzo dobrej widoczności, dość przewidywalnego ułożenia przycisków, dobrze pracującego układu kierowniczego i równie wygodnej skrzyni biegów. Fotele zaskakują komfortem, a materiały spasowaniem, chociaż wprawne oko szybko zauważy, że nie jest to jeszcze poziom klasy premium.

Czy rok 2021 wciąż sprzyja zakupowi Opla Astry H? Przy odrobinie szczęścia i znalezieniu egzemplarza z udokumentowanym przebiegiem i historią serwisową, można być pewnym, że auto to nada się do komfortowego poruszania na trasach i po mieście. Naprawy nie powinny być drogie i zbyt częste, a co równie ważne – koszty utrzymania pozostają w normie.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Aviar R67 - rzut okiem na prototypWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Czy w 2021 wciąż będzie się opłacało kupić Opla Astrę H?
 / 
Komentarze do: Czy w 2021 wciąż będzie się...
Devil pisze:

Astra H z zewnątrz wciąż wygląda nieźle a wersja 3 nawet bardzo dobrze. Największy minus to wnętrze, które mocno trąci myszką. Z odpowiednim silnikiem auto calkiem OK.

Podobne wiadomości

Facebook

4x4    Audi    BMW    Concept Car    Coupe    Crossover    Formuła 1    Hatchback    Kabriolet    Limuzyny    Mercedes    Porsche    Roadster    SUV    Samochody kompaktowe    Samochody luksusowe    Samochody sportowe    Supersamochody    Tuning    Volkswagen   

Newsletter

Newsletter

W dziale High-Tech

W dziale Gry

W dziale Kultura

W dziale Extreme

W dziale Sport

W dziale Lifestyle

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

  • Pozycjonowanie sklepów internetowych to proces, który wymaga długofalowych działań i odpowiedniej...


Do góry  //  Motoryzacja   »   Samochody   »   Czy w 2021 wciąż będzie się opłacało kupić Opla Astrę H?