Motoryzacja   »   Motocykle, skutery, quady   »   Ducati XDiavel - bolońska fabryka ruszyła z produkcją

Motocykle, skutery, quady

rss

Ducati XDiavel - bolońska fabryka ruszyła z produkcją

2015.12.15//  J. Kruczek
Ducati nie zwalnia ostatnio tempa i właśnie poinformowało o rozpoczęciu produkcji modelu XDiavel. Pierwszy wyprodukowany egzemplarz tradycyjnie został powitany przez dyrektora generalnego Ducati - Claudio Domenicali.

Od dawna było wiadome, że Ducati nie będzie się ociągało z produkcją, mimo to tempo marki okazało się zaskakujące. XDiavel jest w dużej mierze pochodną modelu Diavel, ale nowa maszyna jest bardziej zaawansowana technologicznie. Maszyna wyprzedza mocno swoich konkurentów w segmencie.
Ducati XDiavel
Ducati XDiavel Ducati XDiavel
Ducati XDiavel

Sercem Ducati XDiavel został silnik ze zmiennymi fazami rozrządu. Jego konstrukcja z pozoru bardziej pasuje do konstrukcji typu cruiser. Maksymalny moment obrotowy jest osiągany już przy 5.000 rpm, więc podczas startu spod świateł ich właściciele nie będą mieli sobie równych.

Modele XDiavel i XDiavel S mają się znaleźć w salonach sprzedaży już w lutym 2016. Najpierw nastąpi włoski debiut, a następnie motocykl pojawi się w całej Europie. Ameryka Północna musi poczekać kilka miesięcy dłużej.
Ducati XDiavel
Ducati XDiavel Ducati XDiavel
Ducati XDiavel
Ducati XDiavel
Ducati XDiavel

Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Aviar R67 - rzut okiem na prototyp

Źródło: ae


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Ducati XDiavel - bolońska fabryka ruszyła z produkcją

Podobne wiadomości

Facebook

4x4    Audi    BMW    Concept Car    Coupe    Crossover    Formuła 1    Hatchback    Kabriolet    Limuzyny    Mercedes    Porsche    Roadster    SUV    Samochody kompaktowe    Samochody luksusowe    Samochody sportowe    Supersamochody    Tuning    Volkswagen   

Newsletter

Newsletter

W dziale High-Tech

W dziale Lifestyle

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Gry

W dziale Sport

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale ExtremeDo góry  //  Motoryzacja   »   Motocykle, skutery, quady   »   Ducati XDiavel - bolońska fabryka ruszyła z produkcją