Motoryzacja   »   Sporty motorowe   »   Ecclestone komentuje odejście BMW z F1

Sporty motorowe

rss

Ecclestone komentuje odejście BMW z F1

2009.07.30//  Bartek Kalinowski
Szef F1, Bernie Ecclestone, jest przekonany, że powodem odejścia BMW jest brak szans na walkę o zwycięstwa i zdobycie mistrzowskiego tytułu w tym roku.
 
"Ostatnio rozmawiałem z Mario Theissenem. Powiedział, że mieli cztery lata na zdobycie mistrzostwa. Byli pewni, że sięgną po mistrzostwo po czterech latach i naprawdę miałem nadzieję, że tak właśnie będzie. Wygląda jednak na to, że tak nie będzie, dlatego też zdecydowali się odejść. Zespół z Hinwil okazał się największym tegorocznym rozczarowaniem." powiedział Ecclestone.
Decyzja podjęta przez BMW spotkała się z natychmiastową reakcją Międzynarodowej Federacji Samochodowej:

FIA żałuje, że BMW zdecydowało się ogłosić swoje odejście z Formuły 1, ale nie jest też tym faktem zaskoczona. Od dłuższego czasu było oczywistym, że sport motorowy nie może pozostawać obojętnym na kryzys ekonomiczny. Przemył samochodowy nie może stale inwestować ogromnych sum pieniędzy w Formułę 1, gdy zwalnia się pracowników i zamyka fabryki.

FIA przygotowała zmiany pozwalające na drastyczną redukcję kosztów. Gdyby regulacje te nie natrafiały na tak twardy opór osób odpowiadających za zespoły, wycofania BMW i kolejnych podobnych oświadczeń można było uniknąć. Oczywiście wprowadziliśmy ograniczenia kosztów, ale nie są one aż tak znaczące, jak chciała tego FIA. Miejmy jednak nadzieję, że będą one wystarczające, aby uchronić kolejne ekipy przed wycofaniem się.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Aviar R67 - rzut okiem na prototypWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Ecclestone komentuje odejście BMW z F1

Podobne wiadomości

Facebook

4x4    Audi    BMW    Concept Car    Coupe    Crossover    Formuła 1    Hatchback    Kabriolet    Limuzyny    Mercedes    Porsche    Roadster    SUV    Samochody kompaktowe    Samochody luksusowe    Samochody sportowe    Supersamochody    Tuning    Volkswagen   

Newsletter

Newsletter

W dziale Extreme

W dziale Kultura

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

  • Zakup mieszkania lub domu często wiąże się z bardzo dużym zadłużeniem w banku. Kredyt, który...

W dziale Sport

  • Często można usłyszeć, czy też przeczytać zdanie, że z tzw. dopingu korzysta wielu sportowców...

W dziale Gry

W dziale Lifestyle

W dziale High-TechDo góry  //  Motoryzacja   »   Sporty motorowe   »   Ecclestone komentuje odejście BMW z F1