Sporty motorowe

F1: Fernando Alonso triumfował w GP Niemiec

2012.07.22//  P. Rączka
Fernando Alonso wygrał wyścig o Grand Prix Niemiec. Drugie miejsce na torze Hockenheimring zajął Sebastian Vettel, a trzy był Jenson Button. Hiszpan startujący z pole position nie dał się wyprzedzić na pierwszym zakręcie i pewnie zaczął zmierzać do mety. O sporym pechu może mówić Lewis Hamilton, któremu pękła opona i spadł na ostatnie miejsce. Brytyjczyk pomimo tego, że został zdublowany, to jednak skusił się nawet na wyprzedzenie wicelidera. Były mistrz świata na 57. okrążeniu zrezygnował z dalszej walki.
Kierowcy nie zachwycali dziś efektownymi wyprzedzeniami, przez co wiadome było, że wszystko rozegra się w boksach. Na 43. okrążeniu doszło do tego, że Button który zmieniał opony chwilę wcześniej, zdołał znaleźć się przed aktualnym mistrzem świata, który wyjeżdżał od swoich mechaników.

Vettel zdołał odzyskać pozycję, jednak manewr Niemca został natychmiast zgłoszony FIA, bowiem na nawrocie Vettel wyprzedzając Buttona znalazł się czterema kołami poza torem. Ostateczne wynik wyścigu będą musieli ponownie potwierdzić sędziowie.