Motoryzacja   »   Sporty motorowe   »   F1: Lewis Hamilton wygrał GP Węgier

Sporty motorowe

F1: Lewis Hamilton wygrał GP Węgier

2012.07.29//  P. Rączka
Lewis Hamilton wygrał wyścig o Grand Prix Węgier Formuły 1. Brytyjczyk potwierdził swoją znakomitą formę, którą prezentował przez cały weekend na Hungaroring. Pozostałe miejsca na podium zajęli kierowcy Lotusa - Kimi Raikkonen i Romain Grosjean. Mistrz świata z 2008 roku pewnie prowadził od startu do mety, a pozostali rywale mogli tylko się łudzić, iż będą w stanie go wyprzedzić.

Sam wyścig mógł okazać się nudny nawet dla wielbicieli tego sportu, bowiem czołówka w ogóle nie dokonywała żadnych manewrów wyprzedzania. Jeżeli chodzi o pit stopy to również w trakcie wizyt u mechaników, nie dochodziło do żadnych znaczących przetasowań. Na uwagę zasługuje jedynie to, że w trakcie tankowania i wymiany opon, szybciej został obsłużony Francuz jeżdżący dla Lotusa, niż jego kolega, przez co zdołał wskoczyć na jego pozycję.

Teraz kierowców czeka prawie miesiąc przerwy od startów. Kolejny wyścig odbędzie się dopiero 2 września - GP Belgii.