Sporty motorowe

F1: Lewis Hamilton wygrał kwalifikacje do GP Wielkiej Brytanii

2013.06.29//  P. Rączka
Lewis Hamilton wygrał kwalifikacje przed niedzielnym wyścigiem o Grand Prix Wielkiej Brytanii. Obok niego w jednej linii wystartuje jego kolega z teamu - Nico Rosberg. Za kierowcami Mercedesa ustawią się dwa bolidy Red Bull Racing – Sebastian Vettel i Mark Webber. Słaby zaprezentowali się kierowcy Ferrari. Fernando Alonso wystartuje z 10. pozycji, a Felipe Massa, który nawet nie zdołał awansować do Q3, pojedzie z 13. miejsca.

W ubiegłym roku w wyścigu triumfował Webber, pokonując o trzy sekundy Fernando Alonso - finiszującego na miękkich oponach Pirelli, a trzeci był wówczas Vettel. Kierowcy będą rywalizować na trasie o długości 5,891 km, a do pokonania będą mieli 52 okrążenia, co daje dystans 306,198 km.