Sporty motorowe

F1: Mark Webber wygrał GP Wielkiej Brytanii

2012.07.08//  P. Rączka
Mark Webber (Red Bull) wygrał wyścig o Grand Prix Wielkiej Brytanii. Dla Australijczyka jest to drugie zwycięstw w tym sezonie - wcześniej triumfował w GP Monako. Wyścig na torze Silverstone zakończył się bez większych niespodzianek, a duży wpływa na to miała dobra pogoda, która zrehabilitowała się za sobotnie ulewę w kwalifikacjach.

Fernando Alonso (Ferrari) zdołał obronić po starcie pierwszą pozycje  i nic nie wskazywało na to, że ktoś będzie w stanie odebrać mu dziś zwycięstwo. Dla Hiszpana niestety katastrofalna okazała się zmiana opon na 37. okrążeniu. Kierowca Ferrari stracił swoje tempo i po dziesięciu kółkach wyprzedził go późniejszy triumfator - Webber.

Z dobrej strony zaprezentował się w trakcie wyścigu Romain Grosjean, który spadł na 22. miejsce, jednak kręcac wspaniałe czasy okrążeń ostatecznie znalazł się na 6. pozycji. Pierwsze w tym sezonie naprawdę udane GP zaliczył Felipe Massa - dzięki równiej i dobrej jeździe znalazł się ostatecznie tuż za podium. Słabszy dzień miał za to Michael Schumacher. Były mistrz świata zakończył ostatecznie uplasował się na 7. pozycji.