Sporty motorowe

F1: Nico Rosberg wygrał kwalifikacje do Grand Prix Chin

2012.04.14//  P. Rączka
Nico Rosberg wywalczył pole position do jutrzejszego wyścigu o Grand Prix Chin. Młody Niemiec wystartuje w jednej linii z Michalem Schumacher, bowiem Lewis Hamilton który zajął dziś drugie miejsce, zostanie cofnięty o pięć pozycji za wymianę skrzyni biegów. Największą niespodzianką w dzisiejszych kwalifikacjach okazała się słaba postawa Sebastiana Vettela. Mistrz świata zajął 11. miejsce i będzie musiał jutro wznieść się na wyżyny swoich umiejętności, aby powalczyć o podium.

W Q1 najlepiej zaprezentował się Sergio Perez wygrywając z czasem 1:36:198, drugi był Alonso, a trzeci Grosjean. Z dalszą rywalizacją pożegnali się: Jean-Eric Vergne (Toro Rosso), Heikki Kovalainen (Caterham), Witalij Pietrow (Caterham), Timo Glock (Marussia), Charles Pic (Marussia), Pedro de la Rosa (HRT) i Narain Karthikeyan ( HRT).

Kolejna część okazała się sensacyjna, bowiem na 11. miejscu znalazł się aktualny mistrz świata - Sebsatian Vettel! Równie słabo zaprezentował się kierowca Ferrari - Felipe Massa. Pozostali zawodnicy, którzy zakończyli swój udział w kwalifikacjach to: Pastor Maldonado, Bruno Senna (obaj Williams), Paul di Resta, Nico Huelkenberg (obaj Force India) i Daniel Ricciardo (Toro Rosso)

W finałowej odsłonie najlepiej pojechał Nico Rosberg. Drugi czas uzyskał Lewis Hamilton, trzeci był Michael Schumacher, a dalsze pozycje zajęli Kobayashi, Raikkonen, Button, Webber, Perez i Alonso i Grosjean.