Sporty motorowe

F1: Sebastian Vettel wygrał Grand Prix Belgii

2013.08.25//  P. Rączka
Sebastian Vettel wygrał wyścig o Grand Prix Belgii, jedenastą eliminację mistrzostw świata Formuły 1. Niemiec tego dnia okazał się bezkonkurencyjny dla rywali. Już na pierwszym okrążeniu zdołał objąć prowadzenie, którego nie oddał do samego końca. Drugie miejsce zajął Fernando Alonso, a trzeci był startujący z pole position Lewis Hamilton. O dużym pechu może mówić Kimi Raikkonen, bowiem zakończył wspaniałą serię 27 kolejnych ukończonych wyścigów.

Aktualnie trzeci kierowca klasyfikacji generalnej musiał zrezygnować z dalszego udziału z powodu awarii hamulców. Wiceliderem jest aktualnie Alonso, który po dobrej jeździe zajął dziś drugie miejsce, startując z dziewiątej pozycji. Trzeciego miejsca musiał dobrze pilnować Hamilton, bowiem za jego plecami czaił się Nico Rosberg oraz Mark Webber. Kolejny wyścig odbędzie się na torze Monza podczas Grand Prix Włoch - 8 września.