Sporty motorowe

F1: Sebastian Vettel wygrał kwalifikacje do GP Malezji

2013.03.23//  P. Rączka
Sebastian Vettel (Red Bull) wywalczył pole position do niedzielnego wyścigu o Grand Prix Malezji. Niemiec w jednej linii pojedzie z Felipe Massą (Ferrari). Za aktualnym mistrzem świata znalazł się Fernando Alonso (Ferrari), a obok niego miejsce zajmie Lewis Hamilton (Mercedes). W trakcie Q2 nad torem zaczął padać mocno deszcz, przez co rywalizacja w decydującej fazie zapowiadała się niezwykle ciekawie - i taka była.

Największą niespodzianką w Q1 była 15. pozycja Sebastiana Vettela, który o mały włos nie odpadł z dalszej rywalizacji. Również w Q2 mistrz świata nie radził sobie najlepiej. Dopiero w głównej walce o pole position Niemiec pokazał swoją klasę i z czasem 1.49,674 zapewnił sobie najlepszą pozycję startował.