Motoryzacja   »   Tuning   »   Ferrari FF - firma DMC pokazała pierwszy pakiet tuningowy

Tuning

rss

Ferrari FF - firma DMC pokazała pierwszy pakiet tuningowy

2011.06.23//  A. Ruciński
Supersamochody powstają tak, aby zaspokoić wymagania najbardziej wybrednych kierowców. Każdy samochód zaliczany do tej elitarnej grupy wydaje się być idealny. Mimo to niektórzy tunerzy, jak firma DMC wychodzą z założenia, ze wszystko da się poprawić.

Efektem takiego rozumowania jest body kit Maximus przeznaczony dla Ferrari FF. Pakiet nie rzuca się zbytnio w oczy, choć zmienia bardzo dużo detali. Nowe Ferrari otrzymało zupełnie nowe zderzaki wykonane w całości z karbonu. Ten sam materiał wykorzystano do wykonania nowych progów i spojlera. Ostrzejsze linie pojawiły się na masce, zaś z boku znajdziemy dyskretne wloty poprawiające chłodzenie hamulców. Wykorzystanie włókna węglowego pozwoliło na zbicie 70kg z masy samochodu.
Ferrari FF DMC
Ferrari FF DMC Ferrari FF DMC
Ferrari FF DMC

Tuner nie wykonał jeszcze modyfikacji mechanicznych, ale już zapowiedział, ze zajmie się sześciolitrowym silnikiem V12. Otrzymamy między innymi nowy kolektor dolotowy, intercooler, wtryskiwacze paliwa i filtr powietrza. Całość zwieńczy wydech z końcówkami o średnicy 90 mm.

Ferrari FF szaleje na włoskich trasach
 
Wstępne wyliczenia wskazują, że FF otrzyma 225 KM i 170 Nm. więcej. Ferrari FF Maximus ostatecznie będzie oferował 876 KM i 862 Nm. momentu obr. Taki wzrost mocy pozwoli na sprint do setki w 3,2 s, zaś 200 km/h osiągniemy w 9 sekund. Prędkość maksymalna będzie wynosiła 340 km/h.
Ferrari FF DMC
Ferrari FF DMC Ferrari FF DMC
Ferrari FF DMC

Podrasowany silnik wymaga obniżenia zawieszenia, które jest już dostępne w ofercie. Samochód został osadzony na 22-calowych felgach z oponami Pirelli PZero. Nie pozostaje nic innego, jak czekać na premierę pełnego pakietu.
Ferrari FF DMC
Ferrari FF DMC
Ferrari FF DMC
Ferrari FF DMC
Ferrari FF DMC
Ferrari FF DMC

Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Aviar R67 - rzut okiem na prototyp

Źródło: gtspirit, v10.pl


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Ferrari FF - firma DMC pokazała pierwszy pakiet tuningowy

Podobne wiadomości

Facebook

4x4    Audi    BMW    Concept Car    Coupe    Crossover    Formuła 1    Hatchback    Kabriolet    Limuzyny    Mercedes    Porsche    Roadster    SUV    Samochody kompaktowe    Samochody luksusowe    Samochody sportowe    Supersamochody    Tuning    Volkswagen   

Newsletter

Newsletter

W dziale Gry

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

  • Pozycjonowanie sklepów internetowych to proces, który wymaga długofalowych działań i odpowiedniej...

W dziale Lifestyle

W dziale Kultura

W dziale Extreme

W dziale Sport

W dziale High-TechDo góry  //  Motoryzacja   »   Tuning   »   Ferrari FF - firma DMC pokazała pierwszy pakiet tuningowy