Motoryzacja   »   Samochody   »   Ferrari FXX K Evo - aerodynamiczny majstersztyk na kołach

Samochody

rss

Ferrari FXX K Evo - aerodynamiczny majstersztyk na kołach

2017.11.03//  J. Kruczek
Ferrari FXX K budzi podziw i jest jedną z najbardziej niesamowitych i szalonych maszyn na rynku. Teraz powstała jeszcze lepsza i dziksza wersja tego cuda do zabaw na torze. Model FXX K Evo przejmuje rolę najbardziej ekstremalnej wersji LaFerrari.
Najważniejszym elementem tego jeżdżącego cuda jest aerodynamika. Godziny pracy inżynierów poskutkowały polepszeniem docisku o 23 proc. w stosunku do modelu FXX K. Superauto przy prędkości 200 km/h generuje 640 kg dodatkowej masy, a przy prędkościach bliskich maksymalnej może to być nawet 860 kg. Tak więc trzeba się mocno postarać aby w czasie jazdy odkleić auto od nawierzchni.
Ferrari FXX K Evo
Ferrari FXX K Evo Ferrari FXX K Evo
Ferrari FXX K Evo

Oczywiście ten model nie jest dopuszczony do ruchu. W zasadzie właściciel nawet nie może sobie pojeździć kiedy chce. Auto musi być obsługiwane przez zespół Ferrari i będzie dostępny dla kierowców na specjalnie organizowanych imprezach. Na przyszły rok zapowiedziano 9 takich pojeżdżawek. Kierowca skorzysta z 1000KM z układu hybrydowego, co przy masie poniżej 1160 kg gwarantuje fantastyczne efekty. Póki co nie zdradzono ile egzemplarzy trafi na rynek.

Ferrari FXX K Evo
Ferrari FXX K Evo
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Aviar R67 - rzut okiem na prototypWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Ferrari FXX K Evo - aerodynamiczny majstersztyk na kołach

Podobne wiadomości

Facebook

4x4    Audi    BMW    Concept Car    Coupe    Crossover    Formuła 1    Hatchback    Kabriolet    Limuzyny    Mercedes    Porsche    Roadster    SUV    Samochody kompaktowe    Samochody luksusowe    Samochody sportowe    Supersamochody    Tuning    Volkswagen   

Newsletter

Newsletter

W dziale Lifestyle

  • Święta to czas prezentów. Jeśli mamy w domu fana sportu, nie tylko piłki, to warto pomyśleć o...

W dziale High-Tech

W dziale Sport

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale Extreme

W dziale Gry

W dziale Biznes, Finanse, PrawoDo góry  //  Motoryzacja   »   Samochody   »   Ferrari FXX K Evo - aerodynamiczny majstersztyk na kołach