Motoryzacja   »   Samochody   »   Ferrari P80/C - jednorazowy projekt włoskiej marki

Samochody

rss

Ferrari P80/C - jednorazowy projekt włoskiej marki

2019.03.27//  J. Kruczek
Ferrari dość często realizuje specjalne zamówienia klientów tworząc unikatowe modele. Tak jest w przypadku zaprezentowanego w tym tygodniu P80/C. Auto jest wyjątkowe i prace nad nim trwały aż cztery lata.
Inżynierowie bardzo długo eksperymentowali z aerodynamiką stąd tak długi czas. Co więcej klient nie dał im łatwego zadania. Ferrari P80/C miało być stylistycznie połączeniem dwóch ikonicznych modeli, jakimi są 330 P3/P4 i Dino 206 S z 1966 roku.
Ferrari P80/C
Ferrari P80/C Ferrari P80/C
Ferrari P80/C

Po konsultacjach z klientem zdecydowano, że bazą dla Ferrari P80/C zostanie model 488 GT3. Wybór padł na wyścigówkę, bowiem gotowy pojazd miał przede wszystkim być maszyną do zabaw a torze. Jednak co ciekawe przygotowano dwie konfiguracje maszyny. I tak superauto otrzymało wyścigowy pakiet z rozbudowaną aerodynamiką oraz 18-calowymi felgami montowanymi centralnie. Do tego klient wraz z autem otrzymał pakiet elementów do konwersji na drogowego demo cara. W celu konwersji trzeba zdjąć torowe elementy aerodynamiczne, a w nadkola trafiają 21-calowe felgi.
Ferrari P80/C
Ferrari P80/C
Ferrari P80/C

Ferrari P80/C to czysto krwista maszyna na tor, ale nie spełnia żadnych wymogów serii organizowanych przez FIA. Producent nie ujawnił niestety szczegółów napędu. Prawdopodobnie sercem został 3,9-litrowy motor twin-turbo V8 z modelu 488 GT3. Nie wiemy jednak jakimi parametrami cechuje się motor i jakie osiągi zapewnia.
Ferrari P80/C
Ferrari P80/C
Ferrari P80/C

Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Aviar R67 - rzut okiem na prototypWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Ferrari P80/C - jednorazowy projekt włoskiej marki

Podobne wiadomości

Facebook

4x4    Audi    BMW    Concept Car    Coupe    Crossover    Formuła 1    Hatchback    Kabriolet    Limuzyny    Mercedes    Porsche    Roadster    SUV    Samochody kompaktowe    Samochody luksusowe    Samochody sportowe    Supersamochody    Tuning    Volkswagen   

Newsletter

Newsletter

W dziale Lifestyle

  • Święta to czas prezentów. Jeśli mamy w domu fana sportu, nie tylko piłki, to warto pomyśleć o...

W dziale Extreme

W dziale Gry

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale High-Tech

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale SportDo góry  //  Motoryzacja   »   Samochody   »   Ferrari P80/C - jednorazowy projekt włoskiej marki