Motoryzacja   »   Sporty motorowe   »   Ferrari grozi rezygnacją z F1

Sporty motorowe

rss

Ferrari grozi rezygnacją z F1

2009.05.14//  W. Guziuk
Ferrari nie weźmie udziału w sezonie 2010, jeśli nowe przepisy nie ulegną zmianie – taka decyzja zapadła po wtorkowym zebraniu zarządu marki. Ferrari jest najbardziej utytułowanym zespołem w historii Formuły 1.

''Te same zasady dla wszystkich, stabilność tych zasad, kontynuacja działań FOTA metodycznego i progresywnego cięcia kosztów oraz zarządzania Formułą 1 to priorytety na przyszłość. Jeżeli te cele nie bedą respektowane, to Ferrari nie zamierza brać udziału w przyszłorocznych mistrzostwach świata F1.''
Do oficjalnego bojkotu dołączyły także ekipy Toyota i Red Bull, również wydając stosowne oświadczenia. Najprawdopodobniej dołączą pozostałe ekipy fabryczne, pozostawiając trzy niezależne teamy: Brawn GP, Williams oraz Force India, które już zgłosiły swój udział w następnych mistrzostwach.

Wg Ferrari oraz innych drużyn, powodem bojkotu jest obawa przed podzieleniem się Formuły 1 na dwie klasy, z dwoma oddzielnymi zestawami przepisów. Pomimo wagi sytuacji zarząd FIA twierdzi, że porozumienie jest możliwe.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Aviar R67 - rzut okiem na prototypWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Ferrari grozi rezygnacją z F1

Podobne wiadomości

Facebook

4x4    Audi    BMW    Concept Car    Coupe    Crossover    Formuła 1    Hatchback    Kabriolet    Limuzyny    Mercedes    Porsche    Roadster    SUV    Samochody kompaktowe    Samochody luksusowe    Samochody sportowe    Supersamochody    Tuning    Volkswagen   

Newsletter

Newsletter

W dziale Extreme

W dziale Lifestyle

W dziale Kultura

W dziale High-Tech

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

  • Pozycjonowanie sklepów internetowych to proces, który wymaga długofalowych działań i odpowiedniej...

W dziale Gry

W dziale SportDo góry  //  Motoryzacja   »   Sporty motorowe   »   Ferrari grozi rezygnacją z F1