Motoryzacja   »   Sporty motorowe   »   Ferrari grozi rezygnacją z F1

Sporty motorowe

rss

Ferrari grozi rezygnacją z F1

2009.05.14//  W. Guziuk
Ferrari nie weźmie udziału w sezonie 2010, jeśli nowe przepisy nie ulegną zmianie – taka decyzja zapadła po wtorkowym zebraniu zarządu marki. Ferrari jest najbardziej utytułowanym zespołem w historii Formuły 1.

''Te same zasady dla wszystkich, stabilność tych zasad, kontynuacja działań FOTA metodycznego i progresywnego cięcia kosztów oraz zarządzania Formułą 1 to priorytety na przyszłość. Jeżeli te cele nie bedą respektowane, to Ferrari nie zamierza brać udziału w przyszłorocznych mistrzostwach świata F1.''
Do oficjalnego bojkotu dołączyły także ekipy Toyota i Red Bull, również wydając stosowne oświadczenia. Najprawdopodobniej dołączą pozostałe ekipy fabryczne, pozostawiając trzy niezależne teamy: Brawn GP, Williams oraz Force India, które już zgłosiły swój udział w następnych mistrzostwach.

Wg Ferrari oraz innych drużyn, powodem bojkotu jest obawa przed podzieleniem się Formuły 1 na dwie klasy, z dwoma oddzielnymi zestawami przepisów. Pomimo wagi sytuacji zarząd FIA twierdzi, że porozumienie jest możliwe.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
BMW 5 Touring na salonie samochodowym w GenewieWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Ferrari grozi rezygnacją z F1

Podobne wiadomości

Facebook

4x4    Audi    BMW    Concept Car    Coupe    Formuła 1    Hatchback    Kabriolet    Limitowane edycje aut    Limuzyny    Mercedes    Porsche    Roadster    Robert Kubica    SUV    Samochody luksusowe    Samochody sportowe    Sedan    Supersamochody    Tuning   

Newsletter

Newsletter

W dziale Extreme

W dziale Kultura

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Lifestyle

  • Jak powinien pachnieć mężczyzna? Odpowiedź na to pytanie nie jest wcale prosta. Wiadomo, że...

W dziale Sport

W dziale Gry

  • StarCraft: Remastered został oficjalnie zapowiedziany przez studio Blizzard Entertainment...

W dziale High-TechDo góry  //  Motoryzacja   »   Sporty motorowe   »   Ferrari grozi rezygnacją z F1