Motoryzacja   »   Samochody   »   Ford Focus RS kolejnej generacji na horyzoncie?

Samochody

rss

Ford Focus RS kolejnej generacji na horyzoncie?

2019.12.28//  J. Kruczek
Ford Focus RS bez względu na generację budził wielkie emocje i był autem doskonałym. Wiele osób zastanawia się, kiedy zobaczymy Focusa RS czwartej generacji. Póki co klienci mogą sięgać po wersję ST, ale ta choć bardzo dobra to nie jest topowym, bezkompromisowym hot-hatchem.
Wygląda na to, że nowy Ford Focus RS może pojawić się szybciej niż można się tego spodziewać. Wersje RS zazwyczaj pojawiały się na końcu okresu życia danej generacji. Ostatnio CAR Magazine dotarł do informacji, że nowy Focus RS ma zadebiutować jako model na rok 2021. W takim wypadku hot-hatcha zobaczylibyśmy już w 2020 roku.
Ford Focus ST
Ford Focus ST Ford Focus ST
Ford Focus ST

CAR Magazine informuje, że nowy Ford Focus RS ciągle będzie korzystał z 2,3-litrowego silnika EcoBoost. Motor benzynowy będzie napędzał przednią oś. Kolejny Focus RS nie będzie jednak przednionapędowym pojazdem. Producent ma postawić bowiem na system napędu hybrydowego eTwinster opracowany przez GKN Automotive. Jednostka elektryczna ma napędzić tylną oś. Łącznie zestaw wygeneruje ponad 400 KM, co pozwoliłoby na walkę z Mercedesem A45.
Ford Focus ST
Ford Focus ST
Ford Focus ST

Obecnie do informacji należy podchodzić z dystansem. Producent nie mówi nic na temat nowego Focusa RS, a na drogach nie dostrzeżono jeszcze prototypów testowych.
Ford Focus ST
Ford Focus ST
Ford Focus ST

Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Aviar R67 - rzut okiem na prototypWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Ford Focus RS kolejnej generacji na horyzoncie?

Podobne wiadomości

Facebook

4x4    Audi    BMW    Concept Car    Coupe    Crossover    Formuła 1    Hatchback    Kabriolet    Limuzyny    Mercedes    Porsche    Roadster    SUV    Samochody kompaktowe    Samochody luksusowe    Samochody sportowe    Supersamochody    Tuning    Volkswagen   

Newsletter

Newsletter

W dziale High-Tech

W dziale Lifestyle

W dziale Extreme

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale Gry

W dziale SportDo góry  //  Motoryzacja   »   Samochody   »   Ford Focus RS kolejnej generacji na horyzoncie?