Motoryzacja   »   Samochody   »   Ford Kuga - popularny SUV w nowej odsłonie

Samochody

rss

Ford Kuga - popularny SUV w nowej odsłonie

2019.04.04//  J. Kruczek
Ford Kuga pojawił się na rynku w 2008 roku i od tego czasu często był poddawany modyfikacjom, choć nie zmieniał się mocno. Dopiero teraz zadebiutowała generacja całkowicie różniąca się od poprzedników.
Główną zmianą jest bryła auta mająca inne proporcje, bardziej przywodzące na myśl ewolucję z kompaktowego hatchbacka. Stylistycznie auto zostało upodobnione do pozostałych nowych modeli marki. Mamy tu wielki grill czy światła nawiązujące do Focusa. Wygląda na to, że to właśnie kompaktowy model był inspiracją dla projektantów.
Ford Kuga
Ford Kuga Ford Kuga
Ford Kuga

Nawiązań do Focusa jest znacznie więcej niż tylko elementy nadwozia. Wnętrze zostało w dużej mierze zaczerpnięte od wspomnianego modelu. W efekcie jest nowocześnie i kokpit może się podobać.

Ford Kuga jest teraz szersza o 44 mm i posiada rozstaw osi zwiększony o 20 mm. Producent zdecydował się na obniżenie nadwozia oraz prześwitu. W ten sposób auto zbliżyło się bardziej do uterenowionego kombi niż pokracznego SUVa. Warto odnotować, że konstrukcja została odchudzona o 91 kg względem poprzednika.
Ford Kuga
Ford Kuga
Ford Kuga

Ford Kuga będzie oferował dostęp do najnowszych technologii marki. Kierowca między innymi skorzysta z różnych trybów pracy zawieszenia i napędu. Nie zabraknie takich rozwiązań, jak wyświetlacz head-up, asystenta pasa ruchu czy aktywnego tempomatu. W ofercie pojawi się sporo opcji napędu. I tak klienci mogą wybrać silniki benzynowe 1,5 o mocy 120 KM lub 150 KM. W przypadku diesli przygotowano motor 1,5 120 KM oraz 2,0 190 KM.
Ford Kuga
Ford Kuga
Ford Kuga

Jednak największą nowością będą hybrydy. Ford Kuga będzie docelowo posiadał kilka takich opcji. Pierwszy z dostępnych napędów łączy 2,5-litrowy silnik benzynowy i jednostkę elektryczną, co daje moc 225 KM. Układ PHEV zapewni zasięg na samym prądzie rzędu 50 km. Na rynku zadebiutuje także układ "mild-hybrid" bazujący na 150-konnym dieslu o pojemności dwóch litrów. Producent zapowiedział też wersję hybrydy na bazie 2,5-litrowego benzyniaka, ale na razie nie ujawniono detali. Niedługo powinny się pojawić kolejne informacje.

Ford Kuga
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Rally Estonia 2019 - efektowne ujęcia z rajduWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Ford Kuga - popularny SUV w nowej odsłonie

Podobne wiadomości

Facebook

4x4    Audi    BMW    Concept Car    Coupe    Formuła 1    Hatchback    Kabriolet    Limitowane edycje aut    Limuzyny    Mercedes    Porsche    Roadster    SUV    Samochody kompaktowe    Samochody luksusowe    Samochody sportowe    Supersamochody    Tuning    Volkswagen   

Newsletter

Newsletter

W dziale Extreme

W dziale Gry

W dziale Sport

W dziale Lifestyle

  • Często grasz  godzinami, a kiedy skończysz, czujesz, że twoje plecy i szyja cię bolą...

W dziale High-Tech

W dziale Kultura

W dziale Biznes, Finanse, PrawoDo góry  //  Motoryzacja   »   Samochody   »   Ford Kuga - popularny SUV w nowej odsłonie