Motoryzacja   »   Samochody   »   Ford Mustang - nowe oblicze amerykańskiej legendy

Samochody

rss

Ford Mustang - nowe oblicze amerykańskiej legendy

2013.12.05//  J. Kruczek
Ford Mustang nowej generacji miał być rewolucją i tak też się stało. Amerykańska ikona ma tym razem rywalizować o względy klientów na całym globie. To oznacza, że styliści i inżynierowie musieli nie tylko zbudować muscle cara, ale musi on też być atrakcyjny dla konserwatystów i estetów z Europy.
Na pierwszy ogień weźmy stylistykę auta. Projektantom udało się połączyć najbardziej charakterystyczne elementy klasycznego Mustanga z nowoczesną stylistyką. W efekcie otrzymujemy światła czy wloty nawiązujące do poprzednika i do pierwszych modeli, a wszystko zamknięte w linii nowoczesnego coupe klasy GT.
Nowy Ford Mustang Nowy Ford Mustang...
Nowy Ford Mustang ...został oficjalnie pokazany...
Nowy Ford Mustang ...i robi dobre wrażenie

Bryła jest teraz znacznie bardziej dynamiczna. Nadwozie jest krótsze, niższe i szersze, co się powinno przełożyć na lepsze prowadzenie. Co ważne we wnętrzu pozostało dość sporo miejsca. Projektanci zastosowali lampy z ciekawie wkomponowanymi elementami LED. Trochę zastrzeżeń budzi przedni pas z paszczą nawiązującą do Mondeo czy Fiesty. Połączenie muscle cara z linią stylistyczną modeli dla ludu wypada nieco słabo. Zabawnie wygląda też tylny dyfuzor, choć może spasuje do właściwości jezdnych nowego Mustanga.
Nowy Ford Mustang
Nowy Ford Mustang
Nowy Ford Mustang

Zdecydowane postępy poczyniono we wnętrzu Mustanga. Projektanci zestawili ze sobą klasyczne elementy z nowoczesnymi materiałami. W kabinie znajdziemy też sporo nawiązań do lotnictwa, a całość zaprojektowano z pomysłem i odwagą. W tej kwestii Mustang wyprzedza statyczne europejskie modele. Oczywiście w niektórych miejscach znajdziemy plastiki słabszej jakości, ale i tak poczyniono spory krok naprzód.
Nowy Ford Mustang
Nowy Ford Mustang
Nowy Ford Mustang

Za rewolucję można uznać obecność 4-cylindrowego silnika. Oznacza to, że Mustang nie jest już muscle carem, ponieważ ma pod maską motor z osławionej serii EcoBoost o pojemności 2.3 litra. Na pocieszenie warto wspomnieć, że jednostka generuje 305 KM i bardzo duży moment obrotowy. To powinno przekonać część klientów, ale dla tradycjonalistów w ofercie pozostawiono motory V8 i V6 oferujące więcej mocy niż w poprzedniku. W kwestii skrzyni biegów pojawi się 6-biegowy automat i 6-biegowy manual.
Nowy Ford Mustang
Nowy Ford Mustang
Nowy Ford Mustang

Ford Mustang po raz pierwszy otrzymał z tyłu niezależne zawieszenie. To rewolucja wręcz nie do opisania. Co więcej w połączeniu z nowymi rozwiązaniami w przednim zawieszeniu mamy otrzymać Mustanga o najlepszym prowadzeniu w historii. Warto też nadmienić, że amerykański model otrzyma też rasowe sportowe hamulce, co w poprzednikach nie było tak oczywiste. Jak widać mamy do czynienia z rewolucją i już nie możemy się doczekać pierwszych testów. Zapewne nowy Mustang nie wpisuje się w wizje wielu fanów modelu, ale i tak zdaje się być samochodem niezwykle interesującym.
Nowy Ford Mustang
Nowy Ford Mustang
Nowy Ford Mustang

Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Aviar R67 - rzut okiem na prototypWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Ford Mustang - nowe oblicze amerykańskiej legendy

Podobne wiadomości

Facebook

4x4    Audi    BMW    Concept Car    Coupe    Crossover    Formuła 1    Hatchback    Kabriolet    Limuzyny    Mercedes    Porsche    Roadster    SUV    Samochody kompaktowe    Samochody luksusowe    Samochody sportowe    Supersamochody    Tuning    Volkswagen   

Newsletter

Newsletter

W dziale Gry

W dziale Lifestyle

W dziale High-Tech

W dziale Sport

W dziale Kultura

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

  • Pozycjonowanie sklepów internetowych to proces, który wymaga długofalowych działań i odpowiedniej...

W dziale ExtremeDo góry  //  Motoryzacja   »   Samochody   »   Ford Mustang - nowe oblicze amerykańskiej legendy