Sporty motorowe

GP Abu Zabi: Vettel wygrywa wyścig i zdobywa mistrzostwo świata! Kubica piąty

2010.11.14//  D. Pęgiel
Kierowca Red Bull Racing Sebastian Vettel po raz pierwszy w karierze został mistrzem świata Formuły 1. Niemiec zwyciężył w wyścigu w Abu Zabi i wyprzedził w klasyfikacji generalnej Fernando Alonso.

Hiszpanowi nawiązanie walki uniemożliwił przede wszystkim Witalij Pietrow (Renault), który nie dał się wyprzedzić kierowcy Ferrari. Udział w przegranej Alonso mieli także mechanicy z jego zespołu, których wolna praca na 15. okrążeniu sprawiła, że hiszpański zawodnik wrócił na tor za Rosjaninem z Renault.
Sebastian Vettel
Sebastian Vettel Sebastian Vettel

Robert Kubica pojechał bardzo dobrze i ukończył dzisiejsze zmagania na piątej pozycji – po wczorajszych kwalifikacjach startował jako 11. W klasyfikacji generalnej Polak zajął 8. miejsce.