Sporty motorowe

GP Australii: Vettel i Red Bull wygrywają kwalifikacje

2010.03.27//  R. Staniec
Sebastian Vettel wyrasta na największą gwiazdę obecnego sezonu i przyćmiewa swoją formą pozostałych kierowców. Niemiecki kierowca wygrał kwalifikacje do GP Australii na torze Melbourne i wystartuje jutro z pierwszego pola startowego.

Drugie miejsce przypadło Markowi Webberowi – partnerowi z zespołu Vettela. Pokazuje to, że ekipa Red Bulla jest w znakomitej formie i mają ogromne szanse na zwycięstwo w wyścigu.
GP Australii - kwalifikacje Sebastian Vettel ponownie najlepszy w kwalifikacjach
GP Australii - kwalifikacje Mark Webber ma szanse na podium w domowym Grand Prix
GP Australii - kwalifikacje Fernando Alonso liczy na lepszy wynik w wyścigu

Trzecie miejsce podczas kwalifikacji wywalczył Fernando Alonso z Ferrari. Hiszpan na pewno liczył na więcej. Ferrari znane jest z doskonałego tempa wyścigowego i wykorzysta każdy błąd rywali z Red Bulla w walce o zwycięstwo – pokazał to już inauguracyjny wyścig sezonu w Bahrajnie.

Z czwartego pola wystartuje jutro aktualny mistrz świata Jenson Button startujący w barwach McLarena. Jego partner z zespołu, Lewis Hamilton zanotował dopiero 11. czas i nie zakwalifikował się do trzeciej sesji kwalifikacyjnego – to największa niespodzianka dzisiejszej czasówki.
GP Australii - kwalifikacje Schumacher wciąż wolniejszy od Rosberga
GP Australii - kwalifikacje W Renault tylko Kubica może być zadowolony z kwalifikacji
GP Australii - kwalifikacje Czy Red Bull powetuje sobie pecha z Bahrajnu i wygra wyścig?

Felipe Massa wywalczył 5. miejsce podczas kwalifikacji. Na pewno Brazylijczyk nie jest zadowolony ze swojego rezultatu. Nico Rosberg z ekipy Mercedes GP wywalczył 6. pole startowe. Ponownie okazał się szybszy od Michaela Schumachera, który wystartuje jutro z 7. pozycji.

Z kwalifikacji może być zadowolony Rubens Barrichello, który wywalczył 8. pole startowe. Partner z zespołu Nico Hulkenberg uzyskał dopiero 15. rezultat – młodość ponownie musiała uznać wyższość doświadczenia.

Robert Kubica zakwalifikował się do 3. części kwalifikacji i ostatecznie zajął w niej 9 miejsce – podobnie jak w kwalifikacjach do pierwszego wyścigu sezonu. Sporym rozczarowaniem był występ partnera z zespołu Roberta. Vitaly Petrov nie zdołał zakwalifikować się do drugiej części kwalifikacji i ostatecznie wystartuje z 18. pozycji. Słabe kwalifikacje Rosjanina to największe zaskoczenie pierwszej części kwalifikacji.

Sebastian Sutil z zespołu Force India wywalczył 10. pole startowe. Wygląda na to, że ekipa Force India na dobre już zadomowiła się w trzeciej części kwalifikacji.