Sporty motorowe

GP Australii: Vettel wygrał kwalifikacje

2011.03.25//  D. Pęgiel
Sebastian Vettel zwyciężył w kwalifikacjach do niedzielnego wyścigu o Grand Prix Australii. Tym samym kierowca Red Bulla po raz 16. w karierze wywalczył pierwszą pozycję startową. Na drugim miejscu sklasyfikowany został zawodnik McLarena Lewis Hamilton, trzecią pozycję zajął kolega z zespołu dzisiejszego zwycięzcy – Mark Webber.
Sebastian Vettel
Sebastian Vettel Sebastian Vettel

W jutrzejszym ściganiu nie wystartują kierowcy HRT - Narain Karthikeyan i Tonio Liuzzi, którzy zostali wyeliminowani na podstawie zasady "107%". W myśl tego zapisu do wyścigu kwalifikują się tylko ci zawodnicy, którzy zmieszczą się w limicie czasu 107% najszybszego kierowcy.