Sporty motorowe

GP Belgii - Wyniki trzeciej sesji treningowej

2009.08.29//  B.Kalinowski
Trzecią sesję treningową przed GP Belgii wygrał Nick Heidfeld wyprzedzając Jarno Trulliego i Adriana Sutila.
Robert Kubica sklasyfikowany został na miejscu 6.

Tuż po rozpoczęciu trzeciej sesji treningowej na tor wyjechali wszyscy kierowcy, którzy przejechali jedynie okrążenie "instalacyjne".

Po 15 minutach pierwsze okrążenie pomiarowe wykonał Giancarlo Fisichella uzyskując czas 1:49.018

Po 20 minutach trwania sesji na szczycie tabeli znajdował się Adrian Sutil z czasem 1:47.041 Na drugim miejscu był Giancarlo Fisichella, a na trzecim znajdował się Lewis Hamilton. Pierwszą piątkę zamykali Sebastian Buemi i Nico Rosberg. Tylko Sebastian Vettel, Mark Webber i Heikki Kovalainen pozostawali w swoich garażach.

Na prowadzenie wysunął się Lewis Hamilton (1:46.588)

Robert Kubica z czasem 1:48.028 zajmował miejsce 11, a Nick Heidfeld był 9 (1:47.354)

W połowie treningu na czele cały czas znajdował się Lewis Hamilton przed Jarno Trullim, Heikki Kovalainenem, Sebastienem Buemi i Timo Glockiem.

Kubica zajmował miejsce 12 (1:47.376), a Heidfeld 11 (1:47.341)

Na 15 minut przed zakończeniem sesji na czele znajdował się Adrian Sutil 1:45.677 przed Glockiem, Kovalainenem, Hamiltonem i Buemim.

Zastepujący Felipe Massę Luca Badoer zajmował miejsce 15 (1:47.592), a drugi debiutant Romain Grosjean był 10 (1:47.095)

10 minut przed końcem większość kierowców przebywała w garażach, więc sytuacja w tabeli nie ulegała zmianie.

Na 5 minut przed końcem wszyscy kierowcy wyjechali na tor, aby przetestować ostatnie ustawienia w samochodach przygotowane na popołudniową sesję kwalifikacyjną.

Świetnie radzili sobie kierowcy zespołów: Force India, Toyota i McLaren.

Na ostatnim okrążeniu szalał Nick Heidfeld i to właśnie Niemiec wygrał trzecią sesję treningową.