Motoryzacja   »   Samochody   »   Gen złego kierowcy - piraci drogowi usprawiedliwieni?

Samochody

rss

Gen złego kierowcy - piraci drogowi usprawiedliwieni?

2010.03.18//  I. Rupa
Z pewnością nie raz, jadąc samochodem krytykowaliśmy „walkę z kierownicą” któegoś z uczestników ruchu drogowego. Niektóre sytuacje wzbudzają w nas śmiech, inne złość i bezradność. Myślimy wtedy: „Kto mu dał prawo jazdy?”, albo „Co on wyprawia?”. Nikomu z nas nie przyszłoby na myśl, że za umiejętność prowadzenia auta odpowiada specjalny gen.
Podczas sprawdzianu okazało się, że ludzie posiadający fatalny gen, osiągali o ponad 20 procent gorsze wyniki od szczęśliwców, którym tego genu zabrakło. Podobne rezultaty uzyskano w czasie ponownego badania, po upływie kilku dni. Badacze z Uniwersytetu Kalifornijskiego w Irvine szacują, że opisywany wariant występuje u około 30 procent Amerykanów.
Gen złego kierowcy - piraci drogowi Przyczyną wypadków drogowych...
Gen złego kierowcy ...jest nie tylko nasza brawura...
Gen złego kierowcy ...ale również nasze geny?

Osoby posiadające gen złego kierowcy, od początku popełniają więcej błędów. Z biegiem czasu, zapominają również czego uczyły się na kursach jazdy, a o zasadach poprawnego uczestniczenia w ruchu drogowym nie ma mowy.
Według doktora Stevena Cramera, fatalny gen ogranicza dostępność neurotropowego czynnika pochodzenia mózgowego, podczas wykonywania danej czynności. Czynnik ten odpowiada za siłę wspomnień, wspomagając komunikację pomiędzy komórkami i podtrzymuje ich działanie. Gdy człowiek wykonuje jakąś czynność, w rejonie mózgu wydziela się neurotropowy czynnik, który pomaga ciału zareagować w adekwatny sposób.
Gen złego kierowcy Chwila nieuwagi i nasze...
Gen złego kierowcy ...cacuszka zamieniają się...
Gen złego kierowcy ...abstrakcyjne rzeźby

W teście jazdy samochodem, wzięło udział 29 osób - 22 bez feralnego wariantu. Wszyscy mieli pokonać na symulatorze 15 okrążeń. Trasę zaprogramowano w taki sposób, by znalazły się w niej tak zwane kruczki, czyli trudne zakręty i zwroty. Neurolodzy utrwalali wyniki ochotników podczas kursu oraz w ramach powtórzonego, po 4 dniach sprawdzianu.
Gen złego kierowcy Dużo groźniejsze od wyłączenia...
Gen złego kierowcy ...kontroli trakcji...
Gen złego kierowcy ...jest wyłączenie myślenia

Naukowcy zauważyli, że posiadacze badanego wariantu wypadli gorzej w obu testach i za każdym razem zapominali więcej. Przestrzegają oni jednak przed zaszufladkowaniem tego genu jako gorszego, bo nie u każdego zachodzą takie same reakcje.

Paradoksem jest to, że osoby dziedziczące ten gen, dłużej pozostają sprawne intelektualnie w sytuacji, gdy zapadną na chorobę neurodegeneracyjną - parkinsonizm lub stwardnienie rozsiane.
Gen złego kierowcy Gen złego kierowcy
Gen złego kierowcy Gen złego kierowcy
Gen złego kierowcy Gen złego kierowcy

Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Aviar R67 - rzut okiem na prototypWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Gen złego kierowcy - piraci drogowi usprawiedliwieni?

Podobne wiadomości

Facebook

4x4    Audi    BMW    Concept Car    Coupe    Crossover    Formuła 1    Hatchback    Kabriolet    Limuzyny    Mercedes    Porsche    Roadster    SUV    Samochody kompaktowe    Samochody luksusowe    Samochody sportowe    Supersamochody    Tuning    Volkswagen   

Newsletter

Newsletter

W dziale High-Tech

W dziale Gry

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Sport

W dziale Extreme

W dziale Lifestyle

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...


Do góry  //  Motoryzacja   »   Samochody   »   Gen złego kierowcy - piraci drogowi usprawiedliwieni?