Sporty motorowe

Grand Prix Turcji - wyniki trzeciej sesji treningowej

2009.06.06//  W. Guziuk
Podczas ostatniej sesji treningowej najszybszym kierowcą okazał się Felipe Massa. Drugi i trzeci czas należał do duetu Toyoty, Jarno Trullego i Timo Glocka. Czwartą pozycję zajął Kazuki Nakajima. Na piątym miejscu znalazł się Robet Kubica.

Trzecia sesja treningowa rozpoczęła się o 10:00 czasu polskiego. Temperatura powietrza wynosiła 27 stopni, natomiast temperatura nawierzchni wahała się w okolicach 38 stopni celsjusza.
Po dziesięciu minutach kierowcy zakończyli okrążenia instalacyjne.  Pierwsze okrążenie pomiarowe wykonał Felipe Massa z czasem 1:30:238.

W 17 minucie na zakręcie numer 8 poza torem znalazł się Jarno Trulli,  ale obylo się bez uszkodzeń. Robert Kubica znalazł się na czwartym miejscu w tabeli w 21 minucie sesji, lecz szybko został zepchnięty na dalsze pozycje.

W 23 minucie na zakręcie numer 8 pobocze odwiedził Heikki Kovalainen. Po upływie połowy czasu trwania sesji na prowadzeniu nadal znajdował się Nico Rosberg, za nim byli Rubens Barichello, Jenson Button i Felipe Massa.

Po odpowiednim dogrzaniu opon, Felipe Massa objął prowadzenie w 34 minucie, notując czas 1:28:253. Trzy minuty później podniósł poprzeczkę uzyskując czas poniżej 1:28.

Na dziesięć minut przed końcem sesji tor opustoszał. Drużyny przygotowywały się do ostatniego przejazdu, mającego symulować tempo w kwalifikacjach. Większość kierowców zmieniła opony na te wykonane z miękkiej mieszanki.

Jako pierwszy po przerwie na torze pojawił się Felipe Massa. Wkrótce na torze pojawiła się reszta stawki. Massa, Barrichello, Rosberg, Nakajima i Raikkonen znajdowali się w pierwszej piątce na kilka minut przed końcem sesji treningowej.

Robert Kubica znajdował się na 17 miescu, lecz w ostatnim przejeździe odnotował piąty czas. Jego kolega z zespołu Nick Heidfeld miał 14 czas.