Motoryzacja   »   Samochody   »   Jaguar F-Type w rajdowym wydaniu. Piękne wspomnienie przeszłości

Samochody

rss

Jaguar F-Type w rajdowym wydaniu. Piękne wspomnienie przeszłości

2018.11.13//  J. Kruczek
Dzisiejsze rajdówki są imponująco szybkie, ale niestety nie mają tej magii co w dawnych czasach. Kiedyś na odcinkach królowały sportowe maszyny, jak piękne coupe i roadstery. Dziś wszystkie rajdówki są oparte o raczej nudne hatchbacki.
Jaguar zdecydował się przypomnieć fanom sportowych maszyn to, jak kiedyś wyglądały rajdy samochodowe. W tym celu przygotowano specjalny egzemplarz modelu F-Type. Inżynierowie Jaguara zbudowali rajdową maszynę na bazie roadstera, co się odnosi do kultowego XK120. Ten rządził na odcinkach specjalnych w latach 50-tych minionego stulecia.
Jaguar F-Type
Jaguar F-Type Jaguar F-Type
Jaguar F-Type

Sercem współczesnego rajdowego roadstera został dwulitrowy silnik z doładowaniem o mocy 296 KM. Silnik ma być zbliżony do parametrów współczesnych aut WRC. Producent nie zdradził szczegółów napędu, ale pokazał, jak rajdowy Jaguar F-Type jeździ. A trzeba przyznać, że brytyjski sportowiec w rajdowych warunkach po prostu błyszczy.
Jaguar F-Type
Jaguar F-Type
Jaguar F-Type

Jaguar F-Type w rajdowej odsłonie ma zostać pokazany na kilku imprezach motoryzacyjnych. Bardzo chcielibyśmy takie auta na rajdowych trasach, ale bądźmy szczerzy. Czasy sportowych modeli w rajdach samochodowych przeminęły.
Jaguar F-Type
Jaguar F-Type
Jaguar F-Type
Jaguar F-Type

Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Aviar R67 - rzut okiem na prototypWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Jaguar F-Type w rajdowym wydaniu. Piękne wspomnienie przeszłości

Podobne wiadomości

Facebook

4x4    Audi    BMW    Concept Car    Coupe    Crossover    Formuła 1    Hatchback    Kabriolet    Limuzyny    Mercedes    Porsche    Roadster    SUV    Samochody kompaktowe    Samochody luksusowe    Samochody sportowe    Supersamochody    Tuning    Volkswagen   

Newsletter

Newsletter

W dziale High-Tech

W dziale Gry

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

  • Pozycjonowanie sklepów internetowych to proces, który wymaga długofalowych działań i odpowiedniej...

W dziale Kultura

W dziale Lifestyle

W dziale Extreme

W dziale SportDo góry  //  Motoryzacja   »   Samochody   »   Jaguar F-Type w rajdowym wydaniu. Piękne wspomnienie przeszłości