Motoryzacja   »   Samochody   »   Jaguar XE SVR - sportowa odmiana otrzyma 490-konny silnik V8

Samochody

rss

Jaguar XE SVR - sportowa odmiana otrzyma 490-konny silnik V8

2014.08.21//  J. Kruczek
Jaguar XE będący nową limuzyną klasy średniej nie został jeszcze oficjalnie zapowiedziany, ale już pojawiają się informacje na temat jego poszczególnych wersji. Szczególnie ciekawie zapowiada się sportowa wersja, która ma spore szanse na produkcję.

Nieoficjalne doniesienia mówią, że sportowa wersja otrzyma nazwę SVR. Pod jej maską miałoby zagościć 5-litrowe V8 o mocy 490 KM. Taki motor pozwoli limuzynie na osiąganie setki w około 4 sekundy, a prędkość maksymalna będzie oscylować w granicach 300 km/h.
Jaguar XE
Jaguar XE Jaguar XE
Jaguar XE

Osiągi będą po części zasługą bardzo lekkiej konstrukcji. Jaguar nie kryje się ze swoimi zamiarami, jakimi jest deklasacja BMW M3. Nie samym silnikiem żyje sportowe auto, dlatego w sportowym XE znajdziemy odpowiednio zestrojone zawieszenie, wydajne hamulce oraz mechanizm różnicowy o ograniczonym uślizgu. Nowy model ma spore szanse na poprawienie bardzo dobrej sytuacji Jaguara. Możliwe, że XE okaże się prawdziwym hitem.
Jaguar XE
Jaguar XE Jaguar XE
Jaguar XE
Jaguar XE

Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Aviar R67 - rzut okiem na prototyp

Źródło: gtspirit


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Jaguar XE SVR - sportowa odmiana otrzyma 490-konny silnik V8

Podobne wiadomości

Facebook

4x4    Audi    BMW    Concept Car    Coupe    Crossover    Formuła 1    Hatchback    Kabriolet    Limuzyny    Mercedes    Porsche    Roadster    SUV    Samochody kompaktowe    Samochody luksusowe    Samochody sportowe    Supersamochody    Tuning    Volkswagen   

Newsletter

Newsletter

W dziale Sport

W dziale Kultura

W dziale Gry

W dziale Lifestyle

W dziale Extreme

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

  • Pozycjonowanie sklepów internetowych to proces, który wymaga długofalowych działań i odpowiedniej...

W dziale High-TechDo góry  //  Motoryzacja   »   Samochody   »   Jaguar XE SVR - sportowa odmiana otrzyma 490-konny silnik V8