Motoryzacja   »   Samochody   »   Jaguar XK Spring Edition - specjalna edycja limitowana na rynek hiszpański

Samochody

rss

Jaguar XK Spring Edition - specjalna edycja limitowana na rynek hiszpański

2011.03.25//  M. Zabolski
Brytyjski Jaguar 50 lat temu wprowadził na rynek legendarny model E-Type. W związku z tegorocznym jubileuszem wypuszczono specjalną edycję Jaguara XK o nazwie Spring Edition. Samochód został zaprojektowany z myślą o rynku hiszpańskim, ale dla największych fanów marki nie ma granic nie do przeskoczenia.
Jaguar XK Spring Edition Jaguar XK Spring Edition
Jaguar XK Spring Edition Jaguar XK Spring Edition
Jaguar XK Spring Edition Jaguar XK Spring Edition

Jak przystało na edycję limitowaną, mamy do czynienia z unikatowymi zmianami wprowadzonymi w samochodzie. Pod maską znajduje się 5-litrowa V8-ka generująca moc 385 KM i 515 Nm momentu obrotowego. Hiszpańska wersja Jaguara XK pozwala na sprint do setki w 5,2 sekundy. Prędkość maksymalną ustalono na poziomie 250 km/h.

Producent przewidział dwie wersje wyposażenia dla limitowanego modelu: Sport Pack i Bright Pack. Pierwszy pakiet oferuje cztery warianty kolorystyczne oraz odświeżone wloty powietrza i grill. Opcja Bright Pack oferuje pięć kolorów, w których znajdą się także wloty powietrza, lusterka, pokrywa chłodnicy i tapicerka bagażnika.

Klienci Jaguara mogą dopasować kolorystykę wnętrza do indywidualnych predyspozycji. Do wobyru znajdują się różne kolory skóry oraz elementy wykończenia z drewna bądź w kolorze kosci słoniowej. Na liście dodatkowego wyposażenia znalazły się podgrzewanie przedniej szyby, czujnik ciśnienia opon, aktywne reflektory, bezkluczykowy dostęp oraz czujnik jakości powietrza.
W przeliczeniu na złotówki limitowany Jaguar będzie kosztował w przedziale od 425 do 460 tysięcy złotych.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Aviar R67 - rzut okiem na prototyp

Źródło: Top Speed, v10.pl

Podobne wiadomości

Facebook

4x4    Audi    BMW    Concept Car    Coupe    Crossover    Formuła 1    Hatchback    Kabriolet    Limuzyny    Mercedes    Porsche    Roadster    SUV    Samochody kompaktowe    Samochody luksusowe    Samochody sportowe    Supersamochody    Tuning    Volkswagen   

Newsletter

Newsletter

W dziale Lifestyle

W dziale Sport

W dziale High-Tech

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Extreme

W dziale Gry

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...


Do góry  //  Motoryzacja   »   Samochody   »   Jaguar XK Spring Edition - specjalna edycja limitowana na rynek hiszpański