Motoryzacja   »   Samochody   »   Jeep Compass - oficjalna premiera europejskiej wersji

Samochody

rss

Jeep Compass - oficjalna premiera europejskiej wersji

2020.06.05//  J. Kruczek
Jeep Compass na 2021 rok przeszedł diametralne zmiany. Auto co prawda nie zmieniło się z wyglądu, ale już z pewnością jego właściciele nie będą mogli mówić, że jeżdżą amerykańskim autem. Jedyną spuścizną po amerykańskim rodowodzie została nazwa.
Przede wszystkim produkcję SUVa w wersji europejskiej przeniesiono do Włoch. Nowe egzemplarze będą montowane w Melfi, gdzie powstaje Fiat 500X oraz Jeep Renegade. Do tej pory Jeep Compass był dostępny z silnikiem 1,4 Turbo i napędem 4x4. Dostosowanie pojazdu do rynku europejskiego wymagało dostosowanie napędu do norm UE. W efekcie silnik 1,4 MultiAir został zastąpiony przez jednostkę 1,3 FireFly.
Jeep Compass
Jeep Compass Jeep Compass
Jeep Compass

Za mniejszym silnikiem poszła wymiana tradycyjnego automatu na przekładnię dwusprzęgłową. Niestety producent postanowił zrezygnować z napędu na wszystkie koła. Tak, Jeep Compass czyli przedstawiciel marki czysto terenowej będzie napędzany w podstawowej wersji benzynowej tylko na przednią oś. W ofercie ma się pojawić także diesel 1,6 l o mocy 120 KM.
Jeep Compass
Jeep Compass
Jeep Compass

Z czasem do oferty ma trafić wersja 4xe będąca hybrydą plug-in. W niej silnik benzynowy napędzi przednią oś, a jednostka elektryczna tylną. Niestety nie można tu mówić o klasycznym napędzie 4x4, który spisze się w terenie. Jak widać koncern FCA wiąże duże nadzieje z Compassem w Europie. Szkoda tylko, że w tym modelu nie zostało już nic z Jeepa.
Jeep Compass
Jeep Compass
Jeep Compass
Jeep Compass
Jeep Compass
Jeep Compass

Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Skoda Octavia RS - bliskie spojrzenie na wersję 2020Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Jeep Compass - oficjalna premiera europejskiej wersji

Podobne wiadomości

Facebook

4x4    Audi    BMW    Concept Car    Coupe    Crossover    Formuła 1    Hatchback    Kabriolet    Limuzyny    Mercedes    Porsche    Roadster    SUV    Samochody kompaktowe    Samochody luksusowe    Samochody sportowe    Supersamochody    Tuning    Volkswagen   

Newsletter

Newsletter

W dziale Kultura

W dziale Gry

W dziale Extreme

W dziale Sport

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Lifestyle

W dziale High-TechDo góry  //  Motoryzacja   »   Samochody   »   Jeep Compass - oficjalna premiera europejskiej wersji