Motoryzacja   »   Samochody   »   Koenigsegg Agera R - pogromca Veyrona Super Sport zadebiutuje w Genewie

Samochody

rss

Koenigsegg Agera R - pogromca Veyrona Super Sport zadebiutuje w Genewie

2011.02.28//  M. Zabolski
Salon samochodowy w Genewie będzie miejscem niezwykłych premier, które mocnym akcentem zaznaczą się na rynku. Podczas imprezy zostanie przedstawiony Koenigsegg Agera R, który ma przejąć tron najszybszego samochodu produkcyjnego świata. Tym modelem Szwedzi mają zamiar pozbawić tytułu Bugatti Veyron Super Sport.
Koenigsegg Agera R
Koenigsegg Agera R Koenigsegg Agera R
Koenigsegg Agera R

Przejęcie prymu może się wydawać trudna, ponieważ Agera R posiada mniej mocy od Bugatti. Nie oznacza to, że jest ich mało, ponieważ pod maską znajdziemy 1115 KM wyciśniętych z pięciolitrowej V8-ki. Co ciekawe, silnik został tak zaprojektowany, aby mógł korzystać z biopaliw. Napęd jest przekazywany na tylne koła za pośrednictwem siedmiostopniowej, dwusprzęgłowej skrzyni biegów, zaprojektowanej z myślą o nowym modelu.
Koenigsegg Agera R
Koenigsegg Agera R Koenigsegg Agera R
Koenigsegg Agera R

Przewaga Agery nad Veyronem ujawnia się w masie własnej. Obecny król waży 1838 kg, a nowy Koenigsegg zaledwie 1330 kg. Pół tony mniejsza waga może się przełożyć na zwycięstwo Szwedów nad Bugatti. Samochód został wykonany na specjalne zamówienie klienta z Norwegii, który zażyczył sobie samochód z bagażnikiem dachowym na narty. Nawiasem mówiąc narty także przygotuje Koenigsegg i wykona je z włókna weglowego.

Podstawowy Koenigsegg Agera to koszt 875 000 funtów (ok. 4 mln zł), samochód w wersji R został wyceniony na kwotę 1 007 000 funtów (ok. 4,7 mln zł)!
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Aviar R67 - rzut okiem na prototyp

Źródło: v10.pl

Podobne wiadomości

Facebook

4x4    Audi    BMW    Concept Car    Coupe    Crossover    Formuła 1    Hatchback    Kabriolet    Limuzyny    Mercedes    Porsche    Roadster    SUV    Samochody kompaktowe    Samochody luksusowe    Samochody sportowe    Supersamochody    Tuning    Volkswagen   

Newsletter

Newsletter

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale Gry

W dziale Extreme

W dziale Sport

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Lifestyle

W dziale High-Tech

  • Wiele osób zastanawia się, czy warto kupić iPada. Warto zaznaczyć, że jest to jeden z flagowych...


Do góry  //  Motoryzacja   »   Samochody   »   Koenigsegg Agera R - pogromca Veyrona Super Sport zadebiutuje w Genewie