Motoryzacja   »   Samochody   »   Koenigsegg Agera RS oficjalnie najszybszym autem produkcyjnym świata

Samochody

rss

Koenigsegg Agera RS oficjalnie najszybszym autem produkcyjnym świata

2017.11.13//  J. Kruczek
Christian von Koenigsegg zakładając swoją firmę miał cel budowy aut marzeń. Te szybko stały się najszybszymi autami świata. I teraz najnowsza szwedzka zabawka znów trafiła na szczyt. Agera RS na drodze publicznej w Nevadzie pobiła 5 rekordów prędkości.
Hiperauto napędzane przez silnik 5.0 V8 generujący moc 1360KM waży zaledwie 1395 kg co daje oszałamiające rezultaty. Samochód pobił oficjalnie rekord prędkości należący do Bugatti Veyrona. W średniej z dwóch przejazdów samochód osiągnął 446 km/h. Przy powrotnym przejeździe pojazd dobił do 457 km/h. Następ rekord to rozpędzenie się do 400 km/h w zaledwie 24s i wyhamowanie z tej prędkości w niewiele ponad 9s na dystansie 499 metrów.
Koenigsegg Agera RS World Record
Koenigsegg Agera RS World Record Koenigsegg Agera RS
Koenigsegg Agera RS World Record


Kolejnym rekordem jest wynik na ćwierć mili wynoszący 9,96s, co również jest nie do przebicia wśród aut seryjnie produkowanych. Wisienką na torcie jest rekord w próbie 0-400-0. Bugatti z modelem Chiron uzyskało czas 42s. Agera RS początkowo zrobiła to w 37s, aby następnie na drodze w Nevadzie poprawić wynik do 33s. Jak widać mamy nowego króla prędkości.

Koenigsegg Agera RS World Record
Koenigsegg Agera RS World Record
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Ram 1500 Rebel 12 - rzut okiem na pickupaWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Koenigsegg Agera RS oficjalnie najszybszym autem produkcyjnym świata

Podobne wiadomości

Facebook

4x4    Audi    BMW    Concept Car    Coupe    Formuła 1    Hatchback    Kabriolet    Limitowane edycje aut    Limuzyny    Mercedes    Porsche    Roadster    Robert Kubica    SUV    Samochody luksusowe    Samochody sportowe    Supersamochody    Tuning    Volkswagen   

Newsletter

Newsletter

W dziale Sport

  • Często można usłyszeć, czy też przeczytać zdanie, że z tzw. dopingu korzysta wielu sportowców...

W dziale Extreme

W dziale Lifestyle

W dziale Kultura

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale High-Tech

W dziale GryDo góry  //  Motoryzacja   »   Samochody   »   Koenigsegg Agera RS oficjalnie najszybszym autem produkcyjnym świata