Motoryzacja   »   Samochody   »   Koenigsegg Regera ustanowił nowy rekord w próbie 0-400-0 km/h

Samochody

rss

Koenigsegg Regera ustanowił nowy rekord w próbie 0-400-0 km/h

2019.09.29//  J. Kruczek
Koenigsegg Regera może się pochwalić nowym rekordem świata w sprincie do 400 km/h i pełnym zatrzymaniu. Szwedzka marka wykonała próbę bicia własnego rekordu i to się udało dzięki wykonaniu manewru w czasie zaledwie 31,49 s. Dało to wynik o 2 s lepszy niż  w przypadku dotychczasowego rekordu należącego do Agery RS.
Udana próba odbyła się 23 września w idealnych warunkach. Regerę poprowadził kierowca testowy marki, Sonny Persson. Rekordowy przejazd odbył się na płycie lotniska Rada w Szwecji. Producent uwiecznił próbę na krótkim klipie widocznym powyżej. Niestety nie opublikowano pełnego nagrania z przejazdu.
Koenigsegg Regera
Koenigsegg Regera Koenigsegg Regera
Koenigsegg Regera

Do tej pory rekord dzierżyła Regera, która w 2017 roku wykonała próbę 0-400-0 km/h w czasie 33,29 s. Tamten popis siły był odpowiedzią na wynik Bugatti Chirona, który potrzebował aż 41,96 s. Co ciekawe Koenigsegg Regera w czasie ostatniej próby pobił dwa rekordy. Producent poinformował o dwóch rekordowych wynikach, ale nie ujawnił na razie jaki jest ten drugi. Możliwe, że udało się pobić prędkość maksymalną hiperauta. Nie wątpimy, że szczegóły drugiego rekordu zostaną ujawnione bardzo szybko.
Koenigsegg Regera
Koenigsegg Regera
Koenigsegg Regera

Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Aviar R67 - rzut okiem na prototypWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Koenigsegg Regera ustanowił nowy rekord w próbie 0-400-0 km/h

Podobne wiadomości

Facebook

4x4    Audi    BMW    Concept Car    Coupe    Crossover    Formuła 1    Hatchback    Kabriolet    Limuzyny    Mercedes    Porsche    Roadster    SUV    Samochody kompaktowe    Samochody luksusowe    Samochody sportowe    Supersamochody    Tuning    Volkswagen   

Newsletter

Newsletter

W dziale Kultura

W dziale Lifestyle

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

  • Pozycjonowanie sklepów internetowych to proces, który wymaga długofalowych działań i odpowiedniej...

W dziale High-Tech

W dziale Extreme

W dziale Sport

W dziale GryDo góry  //  Motoryzacja   »   Samochody   »   Koenigsegg Regera ustanowił nowy rekord w próbie 0-400-0 km/h