Motoryzacja   »   Samochody   »   Kolejny Dodge Challenger Hellcat ma miec nawet 750 koni mechanicznych

Samochody

rss

Kolejny Dodge Challenger Hellcat ma miec nawet 750 koni mechanicznych

2016.07.17//  J. Kruczek
Dodge Challenger jest obok Forda Mustanga i Chevroleta Camaro jednym z najważniejszych muscle carów w historii. Nie da się jednak ukryć, że ostatnio konkurencja pozostawiła w tyle Dodge'a. Ford i Chevrolet są lżejsze, lepiej się prowadzą a ciężki Challenger może rywalizować z nimi co najwyżej na prostej.

Czasy się zmieniają i ostatni klasyczny muscle car musi się również zmienić. Producent zapowiedział, że nowoczesny model będzie znacznie lepszy, lżejszy i mocniejszy. A jego debiut nastąpi na przełomie 2018 i 2019 roku. Przede wszystkim mamy dostać sportowe auto nowej generacji.
Dodge Challenger Hellcat
Dodge Challenger Hellcat Dodge Challenger Hellcat
Dodge Challenger Hellcat

Co ciekawe istnieje szansa, że w gamie jednostek napędowych pojawi się 4-cylindrowy silnik wzorem konkurentów. Fani amerykańskich muscle tego nie pochwalają ale europejski rynek z chęcią wybiera auta sportowe z mniejszymi silnikami. Oczywiście nie może zabraknąć jednostki V8 i topowej wersji Hellcat. Ta zamiast obecnych 707 koni mechanicznych ma się legitymować mocą około 750 koni. To pozwoli przynajmniej na prostej pogonić wiele innych znacznie droższych samochodów.

Dodge Challenger Hellcat
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Aviar R67 - rzut okiem na prototypWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Kolejny Dodge Challenger Hellcat ma miec nawet 750 koni mechanicznych

Podobne wiadomości

Facebook

4x4    Audi    BMW    Concept Car    Coupe    Crossover    Formuła 1    Hatchback    Kabriolet    Limuzyny    Mercedes    Porsche    Roadster    SUV    Samochody kompaktowe    Samochody luksusowe    Samochody sportowe    Supersamochody    Tuning    Volkswagen   

Newsletter

Newsletter

W dziale Gry

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

  • Pozycjonowanie sklepów internetowych to proces, który wymaga długofalowych działań i odpowiedniej...

W dziale Extreme

W dziale Kultura

W dziale Lifestyle

W dziale High-Tech

W dziale SportDo góry  //  Motoryzacja   »   Samochody   »   Kolejny Dodge Challenger Hellcat ma miec nawet 750 koni mechanicznych